Командирам підрозділів ЗСУ доведеться подавати ще один звіт. Але особливо важливий

3 Січня 16:35

Кабінет Міністрів підтримав сьогодні постанову, згідно з якою командири військових підрозділів подаватимуть у застосунку Армія+ звіти про ураження ворога. Про це повідомили у Міністерстві оборони, інформує Комерсант український.

Як пояснив міністр оборони Рустем Умєров, це дозволить цифровізувати та впорядкувати звітність про результати бойових дій у наших військах.

“Підрозділи Збройних сил та Нацгвардії отримають можливість надавати Генеральному штабу щоденні звіти про ураження ворога через Армія+. Звіти будуть синхронізовані між застосунком та бойовою системою DELTA, що забезпечить об’єктивність і прозорість даних”, – наголосив міністр.

Чому це важливо

Завдяки таким звітам можна буде:

– вести об’єктивний облік підтверджених втрат ворога,

– постійно відстежувати ефективність командирів і підрозділів за чіткими критеріями,

– аналізувати ефективність різних видів зброї та боєприпасів на полі бою,

– оптимізувати виробництво та постачання найефективнішого озброєння.

Як можна буде прозвітувати

У Міноборони запевняють, що це можна буде зробити дуже просто, за кілька хвилин. А головне – без жодних паперів.  До такого звіту можна буде прикріпити підтвердження з бойової системи DELTA. Потім усі дані потраплять до Генерального Штабу.

“Це революція і поштовх до великих змін у війську, коли рішення ухвалюватимуть за принципом data-driven, а не з голови”, – наголосила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

В межах пілотного проєкту подання звітів про ураження стане можливим в окремих підрозділах. У разі успішного результату – планується поширити проєкт на всі частини Сил оборони.

Для зброї вітчизняного виробництва, яка підтвердить свою ефективність і завдяки цифровим звітам з поля бою, можливо, знайдеться місце і серед “Зброї Перемоги”.

Українським зброярам вже є що запропонувати

“Зброя Перемоги” – таку назву отримав перелік зразків (комплексів, систем) озброєння, військової та спеціальної техніки, що випускаються та постачаються вітчизняними виробниками. Уряд сьогодні затвердив Порядок формування переліку цих зразків.

Державні замовники озброєння і військової техніки повинні будуть враховувати цей перелік під час планування держзакупівель.

Перелік формуватиме Міністерство оборони на основі потреб, визначених Генштабом та держзамовниками з урахуванням спроможностей українського ОПК, поданих Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості.

Критерії формування переліку:

– зразки озброєння складають основу уніфікованого штату сил оборони та сил безпеки;

– зразки озброєння прийнято на озброєння, кодифіковано та/або допущено до експлуатації;

– потреба в таких зразках озброєння зберігатиметься наступні три, пʼять або десять років;

– випуск (виробництво) зразків озброєння освоєно, здійснюється їх серійне виробництво вітчизняними підприємствами оборонно-промислового комплексу;

– локалізація виробництва зразків озброєння становить не менше 50% виробничої собівартості товару. Ступінь локалізації буде вираховуватись за спеціальною формулою.

Василевич Сергій
Редактор