Коли переводять годинник на зимовий час у 2024 році: останнє переведення часу в Україні
18 Жовтня 2024 02:28
У 2024 році в Україні востаннє відбудеться переведення годинників на зимовий час, бо в червні цього року Верховна Рада України проголосувала за скасування практики переведення годинників два рази на рік. Таким чином, Україна цього року назавжди перейде у «зимовий час» та перебуватиме у часовому поясі GMT+2, повідомляє «Комерсант Український»
Дата переведення годинника у 2024 році
Переведення годинників на зимовий час щороку відбувається в останню неділю жовтня. В 2024 році це припадає на неділю, 27 жовтня. Таким чином, в ніч з суботи на неділю, о 4:00 годинники будуть переведені на годину назад. Отже, на наступних вихідних в українців буде чудова нагода поспати на одну годину більше.
Слід нагадати про те, що більшість електронних пристроїв, такі як смартфони, планшети, комп’ютери та смарт-годинники, змінять час автоматично, проте механічні годинники доведеться налаштувати вручну.
Окрім цього, особливу увагу на переведення годинників слід звернути подорожуючим, оскільки автобуси, маршрутки та поїзди курсуватимуть за новим часом. Тож, перед поїздкою важливо перевірити час відправлення транспорту, щоб не потрапити у неприємності через зміну часу.
Переведення годинників: за і проти
Скасування переведення годинників в Україні двічі на рік стало темою активних дискусій серед населення та експертів. Це рішення має як позитивні, так і негативні наслідки та матиме різний вплив на регіони країни.
Зокрема, у східних областях, таких як Луганськ, Донецьк та частина Запорізької області, влітку спостерігатиметься зміщення графіка сходу і заходу сонця. Схід сонця там може починатися о 3:00 ранку, а захід відбуватиметься близько 21:00. Це може викликати незручності для мешканців східних регіонів держави, оскільки зміщений світловий день змусить їх раніше адаптуватися до природного циклу дня і ночі.
У західних регіонах України рішення залишитися на постійному «зимовому» часі призведе до того, що в зимові місяці темрява буде наставати раніше. Це може викликати незручності, а також вплинути на побут та ритм життя жителів цих областей.
Ба більше, деякі експерти вважають, що перехід на зимовий час може призвести до негативних наслідків для бізнесу. Зміщення робочого дня призведе до того, що працівники змушені будуть завершувати роботу у темний час доби, що може мати негативний вплив на продуктивність і здоров’я співробітників.
Проте, з точки зору медицини, скасування переведення часу схвалюється більшістю медиків. Дослідження свідчать, що часті зміни часу викликають додаткові навантаження на організм, що призводить до ризику розвитку депресій, порушень сну, серцево-судинних захворювань та підвищеного артеріального тиску. Тому багато фахівців зі сфери охорони здоров’я бачать у цьому рішенні позитивний крок для збереження фізичного і психічного здоров’я громадян.
Авторка: Оля Юшко