Детективи Бюро економічної безпеки повідомили про зміну раніше оголошеної підозри Ігорю Коломойському. Окрім незаконних дій із банківськими документами йому додали нову статтю Криімального кодексу – «службове підроблення».Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на пресслужбу БЕБ.
Раніше йому інкримінували привласнення майна, незаконні дії з банківськими документами, відмивання. Додалася ще одна стаття Кримінального кодексу України — службове підроблення.
Йдеться про незаконні дії з банківськими документами під час невнесення Коломойським 5,8 млрд грн в касу банку, а також заволодіння понад 5,3 млрд грн, які надалі були легалізовані.
В тексті нового документа зазначається, що частина безпідставно зарахованих на особисті рахунки олігарха грошей була сформована за рахунок кредитних коштів підконтрольного банку. Зокрема це понад 2 млрд грн.
Також детективи довели факт організації заволодіння Коломойським понад 3,3 млрд грн «УКРНАФТА» та учасників договорів про спільну інвестиційну діяльність.
“Зокрема під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний організував заволодіння коштами акціонерного товариства шляхом укладання фіктивних договорів щодо робіт, які фактично не виконувались. Надалі отримані незаконним шляхом 5,3 млрд грн олігарх легалізував”, – повідомили в БЕБ.
Таким чином Ігорю Коломойському оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених 4 статтями Кримінального кодексу: ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191.
Досудове розслідування триває.
Наразі готується відкриття матеріалів кримінального провадження стороні захисту.
У чому звинувачують Коломойського в Україні
Наразі Ігор Коломойський перебуває в українському СІЗО. Українські правоохоронці тричі оголошували йому підозру за кількома статтями та справами.
2 вересня 2023 року СБУ повідомила Коломойському про підозру за двома статтями: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
7 вересня детективи НАБУ повідомили ще одну підозру Коломойському, а також п’ятьом членам організованої ним групи — у заволодінні коштами «ПриватБанку» на суму понад 9,2 млрд грн.
15 вересня СБУ оголосила Коломойському третю підозру — у незаконних діях з банківськими документами, заволодінні організованою групою чужим майном через зловживання службовим становищем та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. За даними слідства, у період 2013–2014 років Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн через злочинне угруповання, яке складалося з працівників його «ПриватБанку».
3 вересня 2023-го суд вперше обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою з альтернативою застави понад 509 млн грн. Утім, уже 15 вересня, після оголошення нової підозри, суд переобрав запобіжний захід і збільшив розмір застави Коломойському до 3 млрд 891 млн грн.
Після цього суд чотири рази продовжував тримання Коломойського під вартою, при цьому двічі зменшував йому розмір застави — 28 листопада до 3 млрд грн і 21 грудня до 2,7 млрд грн.
28 лютого Шевченківський райсуд Києва продовжив ще на два місяці — до 25 квітня — тримання Ігоря Коломойського під вартою та зменшив розмір застави — до 2,4 млрд гривень.
Зазначимо, що Коломойському 8 травня оголосили підозру у замовленні вбивства директора юридичної компанії задля особистої помсти.
Водночас ще у 2005 році проти Коломойського з цього приводу вже порушували кримінальну справу яку згодом закрили. Чому справа була закрита і при чому тут ексгенпрокурор Святослв Піскун та олігарх Віктор Пінчук розповідав ще у 2015 році у своєму блозі екснардеп, а нині радник керівника ОП Сергій Лещенко.