Кличко не витримує і розпочинає опалювальний сезон
29 Жовтня 13:20Голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко оголосив початок опалювального сезону в місті з 30 жовтня. Про це з посиланням на пресслужбу КМДА повідомляє Комерсант український
Раніше повідомлялося, що опалювальний сезон розпочнеться тоді, коли середньодобова температура у місті становитиме не більше 8 ℃ три доби підряд. Наразі таких показників не зафіксовано, однак щось змусило міського голову Києва передумати і оголосити початок опалювального сезону вже. Мер виправдовує своє рішення тим. що синоптики якраз і прогнозують середньодобові 8 градусів на наступні дні.
“Із 30 жовтня розпочинаємо в Києві опалювальний сезон для житлового фонду. Таке рішення місто ухвалило, враховуючи подальше суттєве похолодання. Зважаючи на погодні умови та прогнози синоптиків про значне пониження температури, середньодобова якої протягом трьох днів буде нижчою +8 градусів, житлові будинки розпочнемо підключати до тепла із середи, 30 жовтня”,
– повідомив Кличко.
Щоб повноцінно розгорнути систему теплопостачання місту потрібно 7 днів, стверджує мер.
Опалення для соціальних об’єктів – лікарень, шкіл, дитячих садків тощо – Кличко обіцяв увімкнути ще з 14 жовтня.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Загрози опалювальному сезону
Основна загроза для опалювального сезону у 2024-2025 роках — це масовані ракетні та дронові удари ЗС рф по об’єктах критичної інфраструктури.
“Із початком опалювального сезону можна очікувати масованих російських ударів по енергетиці”,
– заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко.
Він додав, що українська енергетика під час війни показала свою спроможність реалізувати інноваційні рішення і, попри все, наміри ворога знищити економіку України не досягають мети.
Своєю чергою заступник голови Наглядової ради ПАТ “Центренерго” Володимир Величко розповів, що, окрім захисту генерувальних станцій, необхідно забезпечити захист електричних підстанцій, через які здійснюється передача та розподіл виробленої електростанціями електричної енергії. Захист має бути якісний і надійний. Розраховувати на підземні підстанції — це утопія. Дієвий захист можуть забезпечити тільки сучасні системи ППО. Надійність захисту енергетичних об’єктів повинна бути на рівні надійності захисту столиці.
Також проблеми можуть виникати у жителів багатоповерхівок. Як пояснюють експерти, у разі перебоїв з електричною енергією для критичної інфраструктури, під час холодів тепло може не доходити до жителів верхніх поверхів.
“Під час холодів тепло дійсно може не доходити на поверхи, які знаходяться вище дев’ятого у випадку, якщо будуть перебої з електричною енергією для критичної інфраструктури. Бо у такому випадку помпи не будуть відповідно заживлені й в такому разі потрібно буде мати додаткові агрегати для їх заживлення. От це може стати достатньо серйозною проблемою в опалювальний період”,
– спрогнозував директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.