Кійосакі заявив, що фінансовий кінець вже близько, бо ФРС нишком викупила власні облігації

22 Травня 12:23

Фінансовий коментатор і автор книги “Багатий тато, бідний тато” Роберт Кійосакі опублікував гучний пост на платформі X, в якому заявив, що американській економіці «настав кінець», повідомляє «Комерсант Український».

Публіцист стверджує, що на аукціон США з продажу державних облігацій “ніхто не прийшов”, що свідчить про неминучий крах системи. Більш того, він звинуватив Федеральну резервну систему у порушенні закону, який забороняє купувати власні ж цінні папери.

“ФРС провела аукціон з продажу облігацій США, і ніхто на нього не з’явився. Тож ФРС непомітно купила 50 мільярдів доларів власних фальшивих грошей за фальшиві гроші. Вечірка закінчилася. Гіперінфляція тут. Мільйони людей, молодих і старих, будуть знищені фінансово”,

– написав Кійосакі.

Втім, у цій історі є й гарні новини, стверджує коментатор. Але гарні вони хіба для тих, хто “сидить” у золоті й біткоїнах.

“Гарні новини. Золото зросте до 25 000 доларів. Срібло – до 70 доларів. Біткойн – до 500 тисяч доларів, до 1 мільйона доларів”,

– йдеться у пості.

Насправді було два різних аукціони

У цей самий день відбулися два різних аукціони:

  1. Аукціон короткострокових T-Bills (3- та 6-місячних):
    Як пише CoinGape, 20 травня було подано заявок на $212,58 млрд при запланованому обсязі $74,38 млрд. Тобто попит перевищив пропозицію майже утричі.
  2. Аукціон 20-річних облігацій (T-Bonds) на $16 млрд:
    За інформацією TreasuryDirect.gov, він справді пройшов із дуже слабким попитом. Аналітики Barron’s назвали це “найгіршим розміщенням із 2021 року”. Облігації були продані з високою прибутковістю 5.047%, що спричинило хвилювання на ринку.

Як видно, проблеми були саме на 20-рчному аукціоні, однак це й не дуже дивно, оскільки такі папери користуються значно меншим попитом, навіть якщо це папери ФРС США. 3- або 6-місячні векселі (T-Bills) зазвичай користуються високим попитом. Саме такі тенденції показали аукціони.

Фінансові аналітики зазначають, що слабкий попит на 20-річному аукціоні спричинив зростання прибутковості облігацій, що, в свою чергу, призвело до падіння фондових ринків . Це викликало занепокоєння щодо здатності США управляти зростаючим боргом, але автоматично не підтверджує майбутнє настання гіперінфляції.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Чи могла ФРС «тихенько» викупити облігації?

Федеральна резервна система офіційно не має права напряму викуповувати державні облігації під час аукціонів — вона може купувати їх лише на вторинному ринку. Прямих доказів того, що ФРС таємно втрутилася в розміщення, немає. Авторитетні джерела не повідомляли про участь Федерального резерву в цій угоді.

Втім, це не значить, що заява Кійосакі не відповідає дійсності. Але у такому випадку вона належить до розряду конспірологічних, оскільки навряд чи найближчим часом з’являться документальні підтвердження цій заяві.

Висновок

Таким чином, Кійосакі подав ситуацію з одним провальним аукціоном як доказ краху всієї системи, хоча інші облігації в той же день продавалися з рекордним попитом. Його заява про таємну купівлю ФРС не підтверджується жодним офіційним джерелом, хоча це не значить, що вона не відповідає дійсності. Хоча побоювання щодо держборгу США зростають, жодного доказу гіперінфляції чи краху наразі немає.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз