Хто увійшов до “клубу білого бізнесу”: Гетманцев назвав кількість компаній

17 Грудня 07:25

Державна податкова служба включила до списку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (так званий “клуб білого бізнесу”) 8,2 тисячі компаній. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформує Комерсант український

Загалом до переліку компаній, що автоматично потрапили до клубу білого бізнесу, увійшло понад 8,2 тисячі компаній. Серед них представлені як великі, так і середні та малі підприємства, що мають найкращі показники податкової дисципліни. Це компанії, що демонструють високу ступінь відповідальності в сплаті податків і готові до співпраці з державою.

Згідно з наданими даними, до списку увійшли наступні категорії платників податків:

  • 4487 юридичних осіб на загальній системі оподаткування;
  • 2359 юридичних осіб — платників єдиного податку ІІІ групи;
  • 1088 юридичних осіб — платників єдиного податку ІV групи;
  • 170 резидентів спецрежиму «Дія Сіті»;
  • 151 фізична особа-підприємець.

Ці компанії забезпечують значну частину надходжень до державного бюджету. Разом вони сплачують 16,6% від загального обсягу надходжень до бюджету України, що свідчить про їхню значущість для економіки країни.

Особливістю проєкту є залучення 576 комплаєнс-менеджерів, які забезпечують супровід і підтримку учасників проєкту. Вони допомагають компаніям на кожному етапі взаємодії з державними органами, гарантуючи високий рівень довіри та прозорості.

Згідно з планами, перелік компаній, які потрапили до клубу білого бізнесу, буде оприлюднений вже 19 грудня цього року.

Що відомо про «Клуб білого бізнесу»

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11084 про створення «клубу білого бізнесу» – переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

Закон спрямований на покращення взаємодії між податковими органами та сумлінними платниками податків, надаючи останнім певні переваги в обмін на високий рівень податкової дисципліни.

Він уточнює поняття «податковий ризик» та вводить нове поняття «комплаєнс» (управління податковими ризиками).

Закон визначає критерії для визнання платника податків сумлінним, включаючи відсутність боргу або мінімальний податковий борг, своєчасне подання звітності, відповідність галузевим показникам сплати податків та виплату зарплат не нижче середньої по галузі.

Платники податків, включені до переліку, отримуватимуть такі переваги:

  • платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну в органу контролю податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування — п’ять календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації протягом п’яти календарних днів;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;

Перелік сумлінних платників формується щоквартально, і платники отримують повідомлення про включення до цього переліку. Ці особливості діятимуть на період воєнного стану і до кінця року, в якому він буде скасований.

Про реакцію бузнесу на закон читайте тут.

Дзвенислава Карплюк
Редактор