Хасиди в Умані молилися та витрушували гріхи під час святкування Рош га-Шана (відео)

4 Жовтня 22:13
ЕКСКЛЮЗИВ

Хасиди в Умані провели обряд Ташліх – символічне викидання гріхів у воду. Цього року понад 33 тисячі хасидів, які прибули до Умані для святкування Рош га-Шана, взяли участь у цьому традиційному обряді. Про це в ексклюзивному коментарі Комерсант український розповіла виконавча директорка благодійного фонду “Історико-культурний центр міста Умані” Ірина Рибницька.

Увечері паломники, зібравшись на березі водойм, де водяться риби, виголошували спеціальні молитви та символічно позбавлялися гріхів.

“Ташліх є важливою частиною святкування Рош га-Шана, оскільки вважається, що під час цього ритуалу людина очищується від негативу минулого року і готується до нового початку. За традицією, під час обряду хасиди просять у Всевишнього прощення та моляться про те, щоб їхні гріхи більше ніколи не згадувалися”, – розповіла виконавча директорка благодійного фонду “Історико-культурний центр міста Умані” Ірина Рибницька.

Вона пояснила, що Ташліх символізує процес духовного очищення, і його виконання відбувається саме на Рош га-Шана. Якщо ж поблизу немає річки, хасиди виконують обряд біля будь-якого водоймища чи навіть криниці.

“Вода натякає на життя та духовну чистоту. Коли людина робить покаяння, вона духовно підноситься і очищається, і її гріхи ніби змиває вода. Існує звичай при читанні молитви ташліх обтрушувати краї одягу. Це натяк, що гріхи не відображають нашої внутрішньої сутності, а є зовнішніми по відношенню до нас. Ми зробили їх, лише піддавшись згубному впливу ззовні, і тому можемо “струсити” їх із себе”, – пояснила Рибницька.

Цього разу обряд Ташліх проводили біля двох невеликих водойм поруч, де тисячі паломників віддали свої молитви та здійснили ритуал.

Ірина Рибницька розповіла, що проща в Умані до Рош га-Шана пройшла без великих порушень та надзвичайних подій, оскільки цьогоріч організація паломництва відбулася на високому рівні завдяки правоохоронним органам, місцевій владі та декільком фондам – організаторам паломництва.

Більшість паломників одразу після закінчення шабата 5 жовтня повертаються додому — до Ізраїлю, США, країн ЄС та інших країн.

Дзвенислава Карплюк
Редактор