Келлог зробив жорстку заяву: можемо розділити Україну “як повоєнний Берлін”
12 Квітня 01:10
Спецпосланець президента США Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна в рамках мирної угоди може бути розділена, “як Берлін після Другої світової війни”. Про це він сказав в інтерв’ю The Times, повідомляє Комерсант український
Як повідомляє видання, Келлог припустив, що британські та французькі війська можуть зайняти зони контролю на захід від Дніпра, а російська армія – на окупованому сході. Між ними ж будуть українські сили та демілітаризована зона.
При цьому, сказав він, англо-французькі сили “зовсім не будуть провокаційними” для Москви.
За його словами, Україна є достатньо великою країною, щоб розмістити кілька армій, які прагнуть домогтися припинення вогню.
“Можна зробити так, щоб це було схоже на те, що сталося з Берліном після Другої світової війни, коли були російська зона, французька зона, британська зона, зона США”, – сказав він, згодом уточнивши, проте, що США не надаватимуть жодних сухопутних сил.


Як зазначається у матеріалі, із пропозицій Келлога неявно випливає, що Україні доведеться поступитися своїми східними територіями, які зараз перебувають під контролем росії.
Ці заяви Келлога, йдеться у матеріалі, “дають одне з найчіткіших уявлень про бачення Трампом майбутнього України”, а також це “перше припущення високопоставленого чиновника США про те, що річка Дніпро може стати певною демаркаційною лінією в Україні після припинення вогню”.
Також Келлог нагадав, що США підтримують проведення нових виборів в Україні.
“Я думаю, що якщо ви досягнете припинення вогню, у вас будуть вибори. Тому що минув майже рік, як вони мали відбутися, а вони не відбулися. Але я думаю, що Зеленський (президент України Володимир Зеленський, – ред.) буде готовий зробити це, щойно ви досягнете припинення вогню”, – зазначив спецпредставник.
Крім того, Келлог застеріг Україну і союзників не розраховувати на підтримку США. За його словами, Трампу сподобається, що Європа готова “стати на власні ноги” без прямої участі Вашингтона.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Хроніка американсько-російських перемовин
18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.
Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.
Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.
ЗМІ повідомляли, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:
- Зупинка вогню.
- Проведення виборів в Україні.
- Укладення мирної угоди.
27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.
13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.
25 березня США домовилися з Україною та росією про заборону атак у Чорному морі.