Келлог: слова про розділ України спотворені
12 Квітня 06:12
Спецпосланець президента США Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що журналісти The Times перекрутили його слова про “розділ” України. Про це він написав у соцмережі Х, інформує Комерсант український
“Стаття The Times спотворила те, що я сказав. Я говорив про “сили підтримки (миру – ред.)” після припинення вогню на підтримку суверенітету України. В обговореннях поділу я мав на увазі зони відповідальності для союзних сил (без американських військ). Я НЕ мав на увазі розділ України”, – написав він.
Відомо, що під “силами підтримки” маються на увазі контингенти Британії, Франції та їхніх союзників, які в теорії мають утримати росію від порушення домовленостей щодо припинення вогню.

Раніше The Times написала, що Келлог допустив можливість поділу України на зони контролю за аналогією з Берліном після Другої світової війни. Йшлося, що британські та французькі військові могли б розміститися на заході України, а між ними та російськими військами могла б знаходитися українська армія.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Хроніка американсько-російських перемовин
18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.
Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.
Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.
ЗМІ повідомляли, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:
- Зупинка вогню.
- Проведення виборів в Україні.
- Укладення мирної угоди.
27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.
13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.
25 березня США домовилися з Україною та росією про заборону атак у Чорному морі.