Канікули в Раді: чи працюватимуть депутати влітку 

28 Травня 18:19
ЕКСКЛЮЗИВ

В соціальних мережах і телеграм-каналах сьогодні з’явився нібито графік роботи депутатів влітку, згідно з яким народні обранці матимуть тільки по одному робочому тижні в липні та серпні, і два робочі тижні – у червні. Чи дійсно нардепи відпочиватимуть мало не все літо та чим насправді займаються за відсутності пленарних засідань, «Комерсант Український» поцікавився у самих народних обранців. 

Канікул немає

За словами Михайла Цимбалюка (фракція “Батьківщина”) народні депутати на разі не мають ані канікул, ані відпусток.

“Ну, по-перше, канікул немає і навіть немає відпусток. Депутати працюють останні три роки взагалі без відпусток. Хоча це порушення трудових прав, але я вважаю, що під час війни можна потерпіти. А стосовно друкування різних графіків, я хочу нагадати всім тим, яким здається, що робота депутата – це тільки голосування в сесійній залі, що це не так. Це також і участь у сесіях ПАРЄ, це робота в комітетах, де розглядається багато питань. Як правило, раз на два тижні – у нас відбувається засідання комітету, а інколи й щотижнево.

Ну і щоб проголосувати в залі законопроєкт, треба, по-перше, підготувати його, пройти його розгляд в комітеті, а це буває інколи по 10 днів. Крім того, наприклад, в мене є декілька робочих груп для підготовки законопроєктів до другого читання. Тобто народний депутат, якщо він добросовісно виконує свою роботу, то в нього немає часу навіть на вихідні”.

Канікул й не буде

Нардеп Федір Веніславський (фракція “Слуга народу”) теж заперечив дані про те, що депутати влітку можуть відпочивати. За його словами, жодних канікул у народних обранців не буде до завершення війни.

“З 2022 р. жодних канікул не було і до завершення війни не буде. Жодних відпусток у депутатів також немає. Графік пленарних засідань – це рішення погоджувальної ради депутатських фракцій. Окрім того робота в режимі пленарного засідання – це лише 5-10% від загальної роботи депутата. Робота в Комітетах, ТСК, робочих групах тощо – 90%, і відбувається вона незалежно від пленарних засідань”.

Графік пленарних засідань може змінитися

За словами народної депутатки Євгенії Кравчук (фракція “Слуга народу”) графік пленарних засідань Ради можуть ще змінити.

“Відпустки, якщо хтось і бере, то за власний рахунок. Дати сесійних тижнів перепрошую, але не можу розкривати. Крім того, графік пленарних ще підлаштовується під міжнародні заходи – великі асамблеї і тд, коли багато відряджень”, – уточнила вона.

Аналогічно, інформацію про те, що графіки пленарних засідань можуть у будь-який момент зазнати змін підтвердив і нардеп Ярослав Железняк (фракція “Голос”).

“Чесно, я переконаний що графік ще зміниться. І я точно кожен день у Комітеті працюю. Тому мені що пленарний тиждень, що непленарний – одне і те саме”, – сказав він у коментарі «Комерсант Український».

Пленарних засідань має бути більше

Поширений у соцмережах нібито графік роботи ВРУ, правдивість якого офіційно не підтверджена, прокоментував для «Комерсант Український» і нардеп Юрій Камельчук (фракція “Слуга народу”).

“Якщо так коротко, моя думка: графік мені не подобається, але завжди звертайте увагу, що є робота депутатів в округах і в комітетах. Незважаючи на те, що між засіданнями буде якась перерва, там, мабуть, три тижні, якщо я не помиляюсь, то є робота над законопрактиками, є робота в округах, є робота громадська, волонтерська і так далі.

Засідання насправді у нас завжди ж відносно короткі, три-чотири години всього-на-всього на одне засідання. Тому це тільки для голосувань. Але я вже висловлював свою думку, що мені теж не сподобався цей графік, могли б його трішки поміняти. І думаю, краще тут звернутися до голови Верховної Ради, щоб він розповів, чому саме фракції, чи хто там вирішили саме так”, – зазначив Юрій Камельчук.

Щодо більшої кількості засідань Ради влітку погоджується з колегою і народний депутат Ярослав Юрчишин (фракція “Голос”).

“Депутатська робота складається з чотирьох рівних частин. Пленарні засідання – публічна частина, коли депутати працюють в залі. Чомусь є схильність зводити всю роботу депутатів лише до неї. Дипломатична частина – коли депутати працюють в міжнародних делегаціях. Тому на початку липня ви точно станете свідками праці нашої делегації в Парламентські асамблеї ОБСЄ. Третя частина – робота з проектами законодавчих актів. Триває постійно. І четверта – робота в округах з виборцями. Парламент не має канікул. Такі заяви маніпулятивні. В той же час, чому так мало засідань в пленарному форматі – це питання до більшості, яка планує графік. Звісно, їх можна було б запланувати більше. Я б точно прийшов, бо під час війни залишаю Київ тільки для відряджень та зустрічей з виборцями”, – сказав політик у коментарі «Комерсант Український».

Віра Захарова
Редактор

Читають зараз