Кабмін зробив висновок щодо роботи провайдерів на єдиному податку
27 Жовтня 20:38Суб’єкти господарювання, які надають послуги доступу до інтернету, не мають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Про це йдеться у відповіді КМУ на відповідну петицію, передає Комерсант український .
Уряд розглядає можливість спрощення податкових умов для таких суб’єктів, але конкретних дій поки не вжито.
Членкиня Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Ніна Южаніна повідомила, що у висновку відповіді йдеться про те, що “на сьогодні заінтересовані центральні органи виконавчої влади опрацьовують питання щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері електронних комунікацій”.
“Все як завжди: спочатку зруйнувати, а потім замислитися про зведення чогось нового, але тільки замислитися (тобто без реальних кроків). Споживачі (громадяни) вже відчули на собі здорожчання вартості послуг операторів приблизно на 20%. Хоча Гетьманцев назвав “дешевим вкидом” підвищення тарифів на інтернет через дії Податкової. Але до здорожчання вдалися ті з провайдерів, хто виконав нібито вимоги законодавства. Тоді як 700-800 суб’єктів сфери телекомунікацій подали заяви про припинення своєї діяльності”, – пише Южаніна.
Вона також додала, що 26% абонентів у сільській місцевості через виведення інтернет-провайдерів з-під спрощеної системи оподаткування взагалі можуть залишитися без можливості мати доступ до мережі. На сьогодні послуги в сільській місцевості надає 1281 постачальник (з 3039 загалом по Україні).
Вони забезпечують потреби у зв’язку як фізичних осіб (домогосподарств), так і суб’єктів господарювання, у тому числі шкіл, лікарень, сільських рад тощо.
До того ж саме малі інтернет-провайдери залишаються працювати в прифронтових зонах.
Ніна Южаніна запитує у влади: “Якщо там не буде доступу до українського інтернету, яку інформацію, звідки і про що матимуть тамтешні мешканці? Невже владі байдуже навіть це?”