Кабмін вніс у Раду законопроєкт про ліквідацію МСЕК: що він передбачає
5 Листопада 00:22Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроєкт про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, інформує Комерсант український
“Кабінетом Міністрів… зареєстровано у Верховній Раді України проєкт Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” (реєстр. № 1️2️1️7️8️). Законопроєкт спрямований на… реформування системи медико-соціальної експертизи в Україні, — написав він.
У документі пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, серед яких Основи законодавства України про охорону здоров’я, закони “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та інші.
Законопроєкт пропонує:
- замінити застарілу систему медико-соціальної експертизи стійких обмежень життєдіяльності повнолітніх осіб на оцінювання повсякденного функціонування особи, що сприятиме більш ефективному проходженню медичної експертизи, та, за наявності для того підстав, надаватиме механізми для юридичного захисту на стадіях можливого оскарження рішень;
- встановити, що оцінювання повсякденного функціонування особи проводиться відповідними експертними комісіями, що формуються в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я, і члени яких несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства;
- закріпити перелік функцій експертних комісій, та віднести до них, зокрема, встановлення групи інвалідності, направлення особи на додаткове обстеження, планування та проведення повторного обстеження тощо;
- встановити, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність формується на весь період тривалості стану, що призводить до тимчасової втрати працездатності;
- встановити правила формування індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю та вимоги до змісту, що включатиме чотири розділи: результат оцінювання повсякденного функціонування особи; індивідуальний план надання соціальних послуг; індивідуальна освітня траєкторія; індивідуальний план працевлаштування тощо.
Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, його основним завданням “є спрощення процесів встановлення інвалідності завдяки формалізації відповідних критеріїв і врегулювання процедур; цифровізації проходження експертизи; запровадження прозорих механізмів оскарження; зміна механізму фінансування медико-соціальних експертиз”.
Зазначається, що проєкт закону вже було передано на розгляд Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
Раніше повідомлялося, що в Україні усі медико-соціальні комісії припинять роботу до 31 грудня 2024 року. Це стало можливим тому, що президент України Володимир Зеленський ввів у дію відповідне рішення РНБО.
Нагадаємо, що 5 жовтня працівники Державного бюро розслідувань затримали та повідомили про підозру у незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи.
Перед цим, 3 та 4 жовтня, правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовиці та її близьких родичів.
У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів, а також низку підроблених медичних документів, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.
Вдома у посадовиці та її родичів працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.