Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні вкотре заявив, що офіційний Рим не дозволяє використовувати надану Україну зброю для ударів по росії. Про це він повідомляє La Stampa, інформує Комерсант український
“Кожна країна вирішує для себе. Що стосується нас, то використання італійської зброї може мати місце лише в Україні”, – сказав Таяні.
Він наголосив, що Італія передає Україні переважно оборонну зброю. Зокрема, зараз країна готується до передачі системи протиповітряної оборони SAMP-T. Утім, вона не може бути використаною на території рф.
“Ми повторюємо, що ми не перебуваємо у стані війни з росією, НАТО не перебуває у стані війни з росією, тому для Італії позиція залишається незмінною — використовувати нашу зброю на території України”, — зазначив міністр.
Зазначимо, що на зустрічі в Брюсселі 29 серпня міністри закордонних справ ЄС обговорили можливе зняття обмежень на використання Україною зброї для ударів по російській території.
Як повідомляв , до кінця цього тижня Міністр оборони України Рустем Умєров та керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак мають відвідати США. Вони привезуть туди список глибинних цілей у росії та проситимуть дозволу на удари по них.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Західна зброя і дозволи на її використання
Як відомо, США (а за ними й Німеччина) дозволяють використовувати надану ними зброю лише для ударів по прикордонних територіях росії. Цей дозвіл Президент США Джо Байден надав лише наприкінці травня, а до цього удари по російській території зброєю США взагалі буди заборонені.
Втім, ближче до кінця червня з американської сторони чулися неофіційні заяви, що обмеження “не стосуються географії чи певного радіусу”. Це означає, що Україна начебто може завдавати ударів по тих об’єктах і територіях, звідки безпосередньо спрямовуються атаки на Україну, навіть якщо вони знаходяться глибше прикордонних районів.
Як стверджують експерти, прикордонні удари не змінять ситуації на фронті, тому Зеленський просить партнерів про дозвіл бити їхньою зброєю по території росії. Деякі західні країни вже дали такий дозвіл.