Західні інвестори “на низькому старті” чекають повернення в росію – FT

17 Березня 16:59

На тлі потеплішання стосунків США та рф західні інвестори все пильніше приглядаються до росії в надії швидкої можливості для інвестицій. Про це йдеться у матеріалі Financial Times, повідомляє Комерсант український.

Згідно з інформацією видання, хедж-фонди та брокери активно досліджують можливості інвестування в російські активи. Вони припускають, що потенційне покращення відносин між новообраним президентом США Дональдом Трампом та президентом росії Владіміром Путіним може привабити капітал до російської економіки.

Згідно з публікацією, певні інвестори виявляють зацікавленість у російських облігаціях та рублі, оскільки очікують, що адміністрація Трампа може пом’якшити санкційний режим проти Москви. На їхню думку, досягнення угоди про припинення вогню у російсько-українській війні стало б кроком до такого послаблення санкцій.

Незважаючи на чинні санкції, деякі західні фінансові установи намагаються знайти способи роботи з російськими облігаціями. Ці цінні папери майже повністю втратили свою вартість після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році, але зараз поступово відновлюють свої позиції на ринку.

Роджер Марк, аналітик інвестиційної компанії Ninety One, підтверджує цю тенденцію:

“Безумовно певний ажіотаж існує, переважно серед хедж-фондів”.

Однак він також підкреслює, що торгівля російською валютою залишається надзвичайно обмеженою, а більшість російських облігацій недоступні для іноземних інвесторів через міжнародні санкції та внутрішні обмеження, запроваджені росією.

Financial Times також повідомляє про значне падіння обсягів міжнародної торгівлі рублем. Наразі вони становлять лише близько 50 мільйонів доларів на тиждень, тоді як до початку повномасштабної війни ці показники сягали мільярдів доларів.

Частина трейдерів вдається до використання казахстанського тенге як проксі-валюти для проведення операцій з рублем. Ця стратегія дозволяє збільшити обсяги торгів до 100-200 мільйонів доларів на тиждень.

Варто відзначити, що з початку 2025 року російський рубль зміцнився майже на третину по відношенню до долара США. Це зростання пов’язують із очікуваннями щодо можливого завершення російсько-української війни.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Перемовини США та росії

Ринкові гравці активно реагують на сигнали, що надходять із Москви та Вашингтону щодо імовірних перемовин про припинення бойових дій в Україні. 18 лютого у Саудівській Аравії відбулася зустріч глави МЗС рф Сергєя Лаврова і помічника правителя росії Юрія Ушакова з американською делегацією, яку представляли держсекретар Марко Рубіо, радник з нацбезпеки Майк Волц і спецпосланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф.

Після переговорів Держдепартамент США повідомив, що делегації домовилися “усунути подразники” двосторонніх відносин і продовжити роботу над підготовкою переговорів щодо війни рф проти України.

Сторони також домовилися призначити групи високого рівня для подальших переговорів щодо України.

Джекі Гайнріх, кореспондентка Fox News у Білому домі, повідомила, що США та росія обговорювали триетапний мирний план щодо України, який складається з таких етапів:

  • Зупинка вогню.
  • Проведення виборів в Україні.
  • Укладення мирної угоди.

27 лютого перемовини між американцями і росіянами продовжились у Стамбулі. За повідомленням російської сторони, ішлося про нормалізацію дипломатичних стосунків. Кремль також начебто вимагав повернення 6 об’єктів нерухомості, які були вилучені у росіян в США протягом 2016-2018 рр., а ще пропонував відновити авіасполучення.

13 березня Путін зустрічався у Москві зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом. Про результати цієї зустрічі сторони поки що не робили заяв, окрім слів радника Трампа з нацбезпеки Майка Волца про те, що є підстави для обережного оптимізму.

Пропозиції Трампа Путіну

За неточною інформацією експосла США у росії Майкла Макфола, (він вжив слово “нібито”), Трамп запропонував Путіну (формулювання Макфола збережено):

  1. українську територію;
  2. відсутність членства України в НАТО;
  3. відсутність американських солдатів в Україні;
  4. виведення американських солдатів з Європи, в тому числі з прифронтових країн;
  5. послаблення санкцій.

Путін, за даними Макфола, поки що нічого не пропонував.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор