Інвест-підтримка в дії: держава відкрила “зелений коридор” для бізнесу з перероблення сої
26 Березня 16:24
Уряд дозволив безмитне ввезення обладнання для першого інвестпроєкту “Астарта Агро Протеїн”. Воно необхідне для заводу з глибокого перероблення сої, який запрацює у Полтавській області, передає Комерсант український із посиланням на Міністерство економіки України.
“Зараз на розгляді маємо ще чотири великі інвестпроєкти, бачимо зростаючий інтерес бізнесу до програми. Дозвіл на безмитне ввезення обладнання для заводу “Астарта” — перший прецедент, що підтверджує дієвість цієї моделі”, — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Полтавщина — один із найбільших виробників сої в Україні, тож розміщення заводу в регіоні логічне з логістичної та економічного погляду. Завод дозволить переробляти сировину на місці, збільшуючи додану вартість продукції. Підприємство впроваджує сучасні екологічні стандарти, мінімізуючи вплив на довкілля.
Що цьому передувало
У жовтні 2024 року Уряд запустив “інвестняню”. У межах цього проєкту Кабмін підписав інвестиційний договір із ТОВ “Астарта Агро Протеїн”.
Компанія отримала низку стимулів:
- звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;
- звільнення від імпортного ПДВ на нове обладнання;
- звільнення від оподаткування податком на прибуток терміном до пʼяти років.
Компанія інвестує понад €76 млн у придбання обладнання та технологій, щоб краще переробляти сільськогосподарську продукцію. Це дасть змогу створити 110 нових робочих місць, сприятиме розвитку переробної галузі в регіоні, допоможе запровадити нові підходи у вирощуванні та перероблюванні сої, йдеться у повідомленні.
Що відомо про ТОВ “Астарта Агро Протеїн”
Юридична особа ТОВ “АСТАРТА АГРО ПРОТЕЇН” було зареєстровано 6 жовтня 2021 року. Розмір статутного капіталу юридичної особи складає 6 500 000 грн.
Уповноважена особа — Ігор Лумпієв. Кінцеві бенефіціари — Ірина та Віктор Іванчик.
Підприємство спеціалізується на виробництві олії та тваринних жирів; виробництві готових кормів для тварин, що утримуються на фермах; забору, очищенню та постачанню води.
Що потрібно знати про проєкт Уряду “інвестняня”
“Інвестняня” — це неформальна назва державної програми підтримки великих інвесторів в Україні. Офіційно вона називається “Закон про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями”, або просто закон про “інвестнянь”, який набув чинності у 2021 році.
Що передбачає програма “інвестняня”?
Іноземні та українські інвестори, які вкладають від 12 млн євро у нові проєкти в Україні, можуть розраховувати на:
- податкові пільги — зменшення або звільнення від деяких податків (наприклад, податку на прибуток);
- митні преференції — спрощене ввезення обладнання без мита;
- інфраструктурну підтримку — держава може побудувати дороги, електропідстанції, комунікації тощо;
- інвестменеджера (“няню”) — персонального координатора від уряду, який супроводжує інвестора та допомагає вирішувати бюрократичні та адміністративні питання.
У яких сферах це працює?
Переважно промисловість, енергетика, перероблення сільськогосподарської продукції, транспортна інфраструктура, ІТ, індустріальні парки.
Навіщо це Україні?
Програма спрямована на залучення великих інвестицій, створення робочих місць і розвиток регіонів. Це один зі способів зробити Україну більш привабливою для іноземного капіталу в умовах конкуренції з іншими країнами Центральної та Східної Європи.