Імітація тиску та буфер для Путіна: Трамп дистанціюється від рішень щодо України

5 Червня 17:04
РОЗБІР ВІД «Комерсант Український»

Трамп намагається зберегти буферну зону та впливати на Путіна дипломатично. У світлі нової заяви Дональда Трампа про можливість отримання від Конгресу США важелів тиску на Путіна, українські експерти оцінюють політичний підтекст таких слів.

Цікаво, що допис Трампа в соцмережі Truth Social з’явився після “доброї розмови” з російським диктатором. Гра на два фронти? Чи насправді Дональд Трамп готовий тиснути на Путіна — чи лише імітує вплив, прикриваючись Конгресом? У чому справжній підтекст таких заяв – більше у матеріалі «Комерсант Український».

У дописі Дональда Трампа йдеться, що Конгрес може надати важелі для примусу Путіна. Втім, якщо розмови з російською стороною, на думку президента США, проходять добре, навіть вдаватися до примусу? Свою оцінку в ексклюзивному коментарі для «Комерсант Український» дав доктор філософських наук, професор, проректор Європейського університету Сергій Ягодзінський.

На тлі актуальних подій навколо України та потенційних переговорів, які сьогодні опинилися під загрозою, Дональд Трамп намагається зняти з себе частину відповідальності за очікувані від нього радикальні кроки, — зазначає Сергій Ягодзінський

За його словами, стає все складніше ігнорувати запити Києва щодо санкцій або постачання зброї, і Трамп фактично переводить ініціативу на Конгрес: мовляв, “я не проти, але хай Конгрес дасть мені повноваження”. Професор Ягодзінський відзначає певну іронію в такому підході.

Навіть я, як людина, яка радше прихильно ставиться до Трампа, сприймаю ці заяви із сарказмом. Він просто залишає для себе буферну зону — нібито і готовий діяти, але формально не може без рішень Конгресу, – Сергій Ягодзінський

Водночас професор попереджає: апеляція до Конгресу — це затяжний процес, який може тривати тижні або місяць. І за цей час Трамп може дистанціюватися від ухвалення рішень, водночас зберігаючи образ політика, який нібито “не проти допомоги”. На думку Ягодзінського,, у Трампа все ще залишається прагнення до збереження каналів спілкування з Путіним, що підтверджується й недавніми сигналами про можливі відповіді Росії на дії США. 

Трамп намагається, ймовірно, задобрити чи втримати Путіна. І, можливо, це звернення до Конгресу — ще й дипломатичний сигнал Москві: ‘я нічого не можу без санкції Конгресу’. Це політична гра, не більше, — наголошує Сергій Ягодзінський.

Це може бути формою дипломатичного тиску. Проте наразі це не більше ніж політична декларація без конкретних наслідків. Перспектива є, але вона, на жаль, поки що віддалена, резюмує Ягодзінський.

МЗС України закликає світ до дій

Після чергових нічних атак РФ, у яких загинули та постраждали українські діти, МЗС України зробило жорстку заяву: Путін не зупиниться без міжнародного тиску.

Президент РФ Володимир Путін

У ніч на 5 червня російські війська завдали масованих ударів по кількох українських містах. Внаслідок атак постраждали мирні мешканці, зокрема діти. У Міністерстві закордонних справ України наголосили: без жорсткої реакції світу Кремль і далі вбиватиме.

Буквально вчора Україна вшанувала пам’ять дітей, загиблих у результаті збройної агресії РФ, а сьогодні Росія продовжує атакувати українських дітей. Без постійного міжнародного тиску Путін не зупиниться. Світ має відповісти на це жорсткішими санкціями та збільшенням військової підтримки України, — йдеться в офіційній заяві МЗС у соцмережі Х.

Українська влада закликає партнерів не обмежуватися лише дипломатичними заявами, а діяти: посилювати санкції проти РФ, розширювати військову допомогу, пришвидшувати постачання озброєння.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Читають зараз