Ігор Рейтерович: Зміна ситуації на фронті – один із ключів до прискорення вступу в НАТО

23 Жовтня 2024 08:56

Попри останні гучні заяви президента Володимира Зеленського, у тому числі й зі згадуванням ядерної зброї, кардинальних змін у питанні прискореного приєднання України до НАТО не відбулося. Вони й не могли відбутися, оскільки в Альянсі звикли реагувати не на заяви, а на зроблену роботу. Про це в ексклюзивному коментарі Комерсанту українському«Комерсант Український» розповів політолог Ігор Рейтерович.

“Гадаю, що все лишилося на тих позиціях, де було й раніше, особливо нових рішень прийнято не було, і, власне, заявами цей процес пришвидшити неможливо. Його може пришвидшити зміна ситуації на полі бою і, наприклад, успіхи України в реформах, які є ключовими для інтеграції до Альянсу. НАТО просто не звертає уваги на звичайні заяви, маючи великий досвід приєднання і розширення. У цьому контексті говори, не говори, якщо в тебе немає аргументів – це працювати не буде”,

– зазначає Рейтерович.

При цьому політолог вважає, що можливість вступу України до НАТО без повного повернення до кордонів 1991 року, тобто з тимчасово окупованими територіями, все-таки існує. Принаймні, формально.

“НАТО ж приймає країну в цілому, але певні території цієї країни можуть бути предметом територіальних суперечок. Це якщо юридичною мовою говорити. Наприклад, в НАТО зараз є країни, які мають територіальні суперечки з іншою країною. Ті ж США, тому що у них є територіальні суперечки з Канадою. Зрозуміло, що вони не такого формату, як у нас з рф, але формально вони є”,

– стверджує експерт.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Проблема в тому, додає він, що наразі не існує прецедентів прийняття до НАТО держави, яка б знаходилася у ситуації, подібній до нашої. Тобто, вступ України в Альянс, якщо він відбудеться, буде таким прецедентом.

“Потенційно, це можлива історія, але, знову ж таки – після завершення гарячої фази війни”,

– резюмував Ігор Рейтерович.

Як повідомляв «Комерсант Український», нещодавно Президент України Володимир Зеленський згадував, що Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, і вступ до НАТО виглядає такою гарантією.

“Або Україна матиме ядерну зброю, і це для нас захист. Або ми маємо мати якийсь альянс. Крім НАТО, ми на сьогодні не знаємо дієвих альянсів… Тому ми й обираємо НАТО, а не ядерну зброю”,

– заявив президент.

Після цього Bild опублікував начебто слова анонімного українського чиновника про те, що Україна готова приступити до розробки ядерної зброї і для створення першої бомби їй знадобиться кілька тижнів.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз