Ігнат розповів, як ППО ЗСУ готуються до атак ракет і шахедів
26 Травня 22:39
Повітряні сили ЗСУ прогнозують напрямки можливих ракетних ударів російських військ і заздалегідь коригують роботу протиповітряної оборони. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини», повідомляє «Комерсант Український»
Як українські військові передбачають атаки
За словами Ігната, хоча траєкторію польоту ракет визначає ворог, українські сили оборони — зокрема Повітряні сили — використовують розвіддані та аналітику для прогнозування напрямків ударів. Це дозволяє ще до атаки переналаштовувати систему ППО та ефективніше реагувати на загрозу.
«Ми можемо спрогнозувати, куди противник намагатиметься бити, і відповідно до цього скорегувати розташування засобів протиповітряної оборони», — пояснив Ігнат.
Звідки береться інформація для прогнозу
За словами представника Повітряних сил, аналітика будується на даних із різних джерел — зокрема, про активність російської стратегічної авіації на аеродромах рф та в акваторії Чорного моря. Це дозволяє вчасно виявити підготовку до удару та підвищити боєготовність підрозділів ППО.
ППО працює в режимі повної бойової готовності
Юрій Ігнат підкреслив, що кожен ракетний обстріл супроводжується швидкою реакцією ППО — є час, щоб привести системи в дію, підготувати комплекси до запуску і вразити цілі, як це відбулося під час чергової атаки.
«Коли запускаються ракети, є певний час для приведення засобів у бойову готовність. Саме це дозволяє відбивати атаки й зменшувати втрати», — наголосив він.
Patriot на захисті України
З моменту повномасштабного російського вторгнення в 2022 році система Patriot набула нового значення. Вона вперше застосовується настільки інтенсивно проти сучасних російських ракет, як-от балістичні “Кинджал”, і демонструє високу ефективність. Це різко підсилило глобальний інтерес до Patriot: низка країн замовила додаткові батареї, а виробник – корпорація Raytheon (RTX) – збільшив виробництво ракет-перехоплювачів PAC-3 MSE до 500 на рік (плануючи до 650 на рік у 2027).
Україна станом на весну 2025 року отримала на озброєння близько 7-8 повноцінних батарей Patriot різних конфігурацій, що значно підсилило протиракетний щит країни. Однак навіть цього замало – за оцінками, для повного прикриття території потрібно до 25 батарей. Тому українська сторона постійно говорить про потребу більшої кількости Patriot, однак ці заклики розбиваються об позиції “така система потрібна самим”.
Тож «Комерсант Український» спробував проаналізувати, скільки ж всього робочих систем Patriot є у світі, скільки з них знаходяться у партнерів та скільки з них реально отримати Україні. Якщо взагалі реально.