Готельний ринок Львова відчуває зміни в попиті. Експерти дослідили цей вплив
3 Квітня 15:35
2024 рік для львіського готельного ринку став періодом значних змін: Львів поступився частиною свого статусу міста ділового туризму на користь Києва. Про це йдеться в черговому дослідженні сервісу готельної аналітики Hotel Matrix, інформує Комерсант український.
Спад корпоративних та ділових бронювань призвів до зменшення загальної завантаженості, що, попри активні спроби підвищення середнього тарифу дня, не змогло повністю компенсувати ці втрати порівняно з минулим роком. Такий, зокрема висновок міститься в дослідженні.
Якими ж виявились ключові показники ефективності
Оцінюючи основні індикатори ефективності роботи львіських готелів, експерти Hotel Matrix визначили наступні показники:
1. Occupancy (завантаженість) – це перший із трьох ключових KPI готелю, який показує процент проданих кімнат по відношенню до доступних до продажу за певний період. У 2024 році він становив – 49% (проти 52% у 2023-му, зниження на 3%)
2. ADR (середній тариф дня) – інший важливий показник, який дає інформацію про цінову політику, яку застосовує готель. У 2024 році він сягнув 2785 грн (проти 2632 грн у 2023-му, плюс 5.8%)
3. RevPAR (дохід на доступний номер) – це один з найпоширеніших фінансових індикаторів, що дозволяє оцінити, наскільки ефективною є діяльність готелю. У минулому році цей дохід склав 1375 грн (проти 1420 грн у 2023 році, мінус 3.2%)
Про що можуть свідчити такі показники
По-перше, зміни у попиті на готелі Львова в 2024 році чітко вказують на перерозподіл потоків. Львів втратив частину ділового туризму через переорієнтацію бізнесів на інші регіони, зокрема Київ. Зниження корпоративних бронювань, а також попиту на довгострокове проживання призвело до зниження завантаженності в порівнянні з попереднім роком.
По-друге, попри підвищення середнього тарифу дня на 5.8%, цього було недостатньо для компенсації зниження заповнюваності. Це свідчить про те, що готелі Львова, хоч і змогли адаптувати свою тарифну політику, але не змогли впоратися з повною втратою обсягів клієнтських потоків.
По-третє, спад у 2024 році на 3.2% RevPAR (доходу на доступний номер), який є основним індикатором ефективності готелю, вказує на недостатність заходів для покриття зниження завантаженності. Високий рівень середнього тарифу дня не зміг компенсувати падіння заповнюваності, що підтверджує важливість балансування між тарифами і обсягами продажів.

Експерти Hotel Matrix, констатували, що 2024 рік для Львова став роком адаптації до нових реалій, за яких ринок готельного бізнесу відчув на собі наслідки змін у динаміці потоку клієнтів, а також порадили львіським готелям переглянути свої стратегії на 2025 рік.
Київський готельний ринок у 2024 році зростав
У минулому році столичний готельний ринок демонстрував не просто відновлення, а структурне зростання з чіткими ознаками стабілізації попиту та покращення тарифної дисципліни. Про це йшлося у попередньому дослідженні проєкту Hotel Matrix. Комерсант український про це розповідав.
Як зазначалось в дослідженні, заповнюваність столичних готелів у минулому році зросла до 42% порівняно з 30% у 2023 році, а оскільки ринок залишається активним, то боротьба за гостя триватиме і буде ще більш цікавою упродовж 2025 року.
У Hotel Matrix також проанонсували огляди готельного ринку Одеси та Буковеля.
Нагадаємо, сервіс Hotel Matrix – це онлайн-інструмент для аналізу готельного бізнесу, розроблений спеціалістами з Польщі та України. Він дозволяє аналізувати ринок, порівнювати показники конкретного готелю з показниками конкурентів і на підставі отриманих даних визначати стратегію розвитку відповідного готелю. Започатковано проєкт було у травні 2020 року, зараз до нього підключено 200 готелів.
До речі, згідно з «Оглядом готельного ринку України 2024», який готує компанія Ribas Hotels Group, навіть попри негативний вплив, спричинений бойовими діями, кількість готелів (плюс 9,1%), мотелів (плюс 10,7%), хостелів (плюс 28,7%) у динаміці зростала.