Himera працюватиме з ВПС США, а Radionix – зі шведським Saab. Що поставлятимуть

14 Березня 08:49

Український оборонно-технологічний стартап Himera, відомий виробництвом радіостанцій, стійких до засобів радіоелектронної боротьби, оголосив про постачання своїх систем зв’язку ВПС США. Про це пише Defence-blog, інформує Комерсант український.

Компанія повідомила, що восени 2024 року вона вперше успішно продала свої тактичні радіостанції за межі України, а саме Дослідницькій лабораторії ВПС.

«Вони вирішили перевірити наш продукт і оцінити, чи є сенс застосовувати нашу технологію в більших масштабах в армії США», – заявили в компанії.

Нещодавно компанія оголосила про партнерство з Quantropi, фірмою, що спеціалізується на технологіях квантового шифрування даних. Ця співпраця передбачає інтеграцію квантово-захищеного шифрування в тактичні радіостанції Himera G1 PRO, ретранслятори R1, автономні ретранслятори B1 та розширювачі Інтернету E1. Згідно з угодою, Quantropi виступає ексклюзивним дистриб’ютором продуктів Himera в США та Канаді з правом просувати їх на окремих ринках НАТО та союзників.

Тактичні радіостанції «Хімера», випробувані в боях у найінтенсивніших оборонних і наступальних операціях в Україні.

Українська defence-компанія Radionix співпрацюватиме зі шведською Saab

Шведська компанія Saab та українська оборонна компанія Radionix підписали меморандум про стратегічну співпрацю, яка буде зосереджена на розробці та обслуговуванні сенсорних систем та оборонної електроніки. Про це з посиланням на пресслужбу Saab повідомило профільне видання Dev.ua.

У заяві наголошується, що партнерство буде базуватись на сильних сторонах обох компаній.

Radionix – науково-виробниче підприємство оборонно-промислового комплексу України, яке займається розробкою, виготовленням, модернізацією, технічним обслуговуванням і ремонтом бортових радіолокаційних систем і оптико-електронного обладнання.

Saab є провідною оборонною та безпековою компанією, яка розробляє, виробляє та обслуговує передові системи в аеронавтиці, озброєнні, командуванні та управлінні, сенсорах та підводних системах.

Американці та українці разом розробляють дрони

Видання The Wall Street Journal повідомило про партнерську угоду, укладену між українськими виробниками та південнокаліфорнійським стартапом CX2, який застосовує своє програмне забезпечення на українських безпілотниках. І цей досвід співпраці вже оцінили у Збройних сил США.

Згадує видання і про ще одне спільне підприємство – Blue Arrow. Його створили стартап KEF Robotics із Піттсбурга та українська компанія Sensorama Lab. В межах спільного проєкту розробляється програмне забезпечення та сенсорні системи для дронів, які дозволяють безпілотникам працювати в перевантаженому повітряному просторі та зберігати високу ефективність у бойових умовах. Цей проєкт вже отримав венчурне фінансування.

Нагадаємо, українська компанія Skiftech, яка займається розробкою тренувальних симуляційних систем, повідомила напередодні, що виграла контракт армії США. Комерсант український про це розповідав.

Skiftech стала однією з 10 компаній, з якими було укладено контракт армією США на розробку та обслуговування симуляційного обладнання для навчання військових.

Василевич Сергій
Редактор