Французам пропонують працювати один день на рік безоплатно

22 Листопада 08:43

Сенат Франції (верхня палата парламенту) затвердив ідею запровадити обов’язковий додатковий робочий день на рік без оплати, що має стати частиною нового бюджету на 2025 рік. За оцінками, це дозволить державі зібрати 2,5 мільярда євро додаткових надходжень, повідомляє Комерсант українськийКомерсант Український з посиланням на Reuters.

Чому це необхідно?

Уряд прем’єр-міністра Мішеля Барньє опинився під сильним тиском через розкол у парламенті та фінансові труднощі. Водночас крайні праві на чолі з Марін Ле Пен загрожують уряду голосуванням щодо вотуму недовіри. У ситуації обмеженого бюджету і зростання державних витрат виникла необхідність знайти нестандартні джерела фінансування.

Пропозицію внесла сенаторка від правоцентристів Елізабет Дуїно. Її суть полягає у тому, щоб протягом року працівники відпрацювали додаткові сім годин, які не будуть оплачуватися, але роботодавці повинні сплачувати соціальні внески за цей час.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Суперечки щодо ідеї

Ця ініціатива викликає суперечки. Раніше розглядалася альтернатива – скасування одного із державних свят, але парламентарі не дійшли згоди, яке саме свято ліквідувати. Нагадаємо, що у 2005 році Франція вже позбавила статусу державного вихідного день П’ятидесятниці для покращення фінансування системи охорони здоров’я.

Французькі роботодавці занепокоєні, адже навіть без цієї ініціативи витрати на оплату праці в країні є одними з найвищих у Європі. Скорочення податкових пільг на соціальні внески для працівників із низькими доходами додатково ускладнить ситуацію.

Як реагує суспільство

Запропонований бюджет передбачає жорсткі заходи економії, зокрема скорочення витрат на 60 мільярдів євро та збільшення податків для заможних громадян і великих корпорацій. Попри це, бюджет стикається із жорсткою критикою, а бізнес-спільнота занепокоєна можливим зростанням витрат. Уряд поки що готовий обговорювати альтернативи, щоб зменшити тягар для роботодавців.

Ця ініціатива, хоча й спрямована на стабілізацію економіки, може стати каталізатором для соціальних протестів у країні, яка славиться своїми масштабними демонстраціями проти урядових рішень.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор