Фільм про Яремчука став найкасовішою документалкою в історії України
10 Січня 00:34Документальна стрічка “Яремчук: Незрівнянний світ краси” Артема Григоряна стала найкасовішим українським документальним фільмом. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Forbes.
Біографічна драма Артема Григоряна “Яремчук: Незрівнянний світ краси”, що розповідає історію першої української попзірки Назарія Яремчука, зібрала в прокаті українськими кінотеатрами 15,9 млн грн. Це зробило стрічку найкасовішим українським документальним фільмом.
Нагадаємо, стрічка розповідає історію життя легендарного виконавця через його особисті щоденники та спогади близьких. Фільм згадує перемогу на конкурсі “Пісня-71”, “Червону руту”, виступи в Чорнобилі, а також інші моменти його життя.
Родина Назарія Яремчука надала особисті архіви артиста, його щоденники та листи, які стали основою фільму. Записи концертів та інтерв’ю шукали по державних архівах. У фільмі містяться рядки з особистого щоденника співака. Своїми спогадами про першу українську попзірку діляться також ті, хто працював з ним за життя, та учасники ВІА “Смерічка”.
Цікаво, що у створенні кінострічки участь також брав і штучний інтелект – за його допомогою відтворили звучання, максимально наближене до реального голосу артиста.
Продюсували картину донька співака Марія Яремчук та Максим Сердюк, а режисером байопіку став Артем Григорян.
Друге місце зібрала стрічка Мстислава Чернова “20 днів в Маріуполі”, що отримала “Оскар”, як найкращий документальний фільм. Ця робота зібрала у прокаті 8,7 мільйонів гривень.
Раніше найкасовішим українським документальним фільмом залишалася стрічка “Юкі” Володимира Мули про українських хокеїстів-чемпіонів НХЛ, яка за рік прокату заробила понад 500 тисяч гривень. Цей рекорд був перевершений стрічкою Чернова лише за чотири дні.
До п’ятірки найуспішніших українських докфільмів увійшли:
- “Ми були рекрутами” Любомира Левицького — про 3-тю окрему штурмову бригаду (5,2 мільйона гривень);
- “Ми, наші улюбленці та війна» Антона Птушкіна (4,6 мільйона гривень);
- “Підйомна сила” — фільм про армійську авіацію ЗСУ (2,1 мільйона гривень).