Енергія сучасного і майбутнього: в Лондоні завершується Міжнародний енергетичний тиждень
27 Лютого 18:21
Лондонський енергетичний форум, який визначає навігацію у світових енергетичних переходах, став першою цьогорічною великою зустріччю представників глобального енергетичного сектору. Про це повідомляється на сайті форму, інформує Комерсант український.
Міжнародний енергетичний тиждень є місцем, де лідери нафтової та газової промисловості зустрічаються з високопосадовцями та впливовими особами з усього світу енергетики, а також представниками урядів, екологічних неурядових організацій, науковцями, щоб оцінити технології, бізнес-моделі та навички, необхідні для розвитку енергетичного майбутнього.
Серед спікерів цьогорічного форуму можна згадати Джона Керрі, колишнього Держсекретаря США та спеціального посланника президента з питань клімату, Кріса Норбері, генерального директора E.ON UK, доктора Фатіха Біроля, виконавчого директора Міжнародного енергетичного агентства, Емму Пінчбек, незалежного радника Великобританії з питань боротьби зі зміною клімату тощо.
Україну на енергетичному форумі представляв генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко.
Ключовою темою нинішнього Міжнародного енергетичного тижня стало обслуговування ринків завтрашнього дня і те, як інтегруються традиційні енергетичні ринки та енергія майбутнього.
Як зазначається в пресрелізі, увага форуму зосереджувалась на фундаментальних питаннях і, зокрема:
– Що означає пік споживання викопного палива для Європи та Північної Америки, і наскільки реалістичним є те, що економіки Китаю, Індії та глобального Півдня можуть наслідувати цей приклад?
– Чи галузеві бар’єри для декарбонізації, які важко подолати, пов’язані лише з технологіями, чи ми повинні також усунути серйозні недоліки політики та ринку?
– Як великі енергетичні компанії можуть твердо дотримуватися життєво важливих зобов’язань щодо екологічно чистої енергії перед обличчям компенсаційного короткострокового тиску?
Цьогорічний форум став важливим заходом для тих, хто хоче зберегти конкурентоспроможність, а також усіх, хто прагне зрозуміти великі енергетичні виклики, з якими стикається людство, і можливості переходу на нову енергетику, які виникають один раз на покоління.
Як повідомляв Комерсант український, в інтерв’ю Bloomberg під час Міжнародного енергетичного тижня генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко розповів, що його компанія через свій торговельний підрозділ веде переговори з кількома продавцями щодо дворічного контракту на постачання скрапленого газу в Україну. За його словами, більшість потенційних партнерів знаходяться в США.
Максим Тимченко також повідомив, що обговорюються угоди на 10-20 років з постачальниками, серед яких є виробники з Близького Сходу.
«Ми хочемо будувати середньостроковий і довгостроковий бізнес. Ми хочемо, щоб Україна була постачальником газу зі сховищами газу», – наголосив Максим Тимченко.
За його словами, ДТЕК орієнтується на імпорт одного вантажу на місяць, що було б «успіхом» для новачка на ринку.