Енергетики збільшили тривалість відключень для бізнесу та промисловості – деталі
20 Лютого 02:35
Енергетики сьогодні, 20 лютого, будуть застосовувати відключення для промисловості та бізнесу на шість годин більше, ніж було у середу. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Укренерго.
Час застосування обмежень з 5:00 до 21:00.
“20 лютого буде застосовано обмеження потужності для промисловості та бізнесу з 05:00 до 21:00. Відключення побутових споживачів наразі не прогнозується”, – йдеться в повідомленні.
Як відомо, 19 лютого промислових споживачів обмежували в період з 06:00 до 09:00 та з 15:00 до 22:00.

На цей час споживачам рекомендується оптимізувати споживання електроенергії, особливо підприємствам, які працюють у вказані години.
Чи торкнуться відключення світла населенню?
Наразі відключення побутових споживачів не прогнозується.
Енергетики роблять усе можливе, щоб підтримувати стабільну подачу електроенергії для населення.
Відновлювальні роботи тривають
Фахівці енергетичної галузі активно працюють над відновленням пошкодженого обладнання. Водночас графіки та обсяги обмежень можуть змінюватися залежно від стану енергосистеми.
“Укренерго” закликає стежити за оновленнями на офіційних ресурсах обленерго, щоб своєчасно отримувати актуальну інформацію.
Також українців просять споживати електроенергію ощадливо. Зокрема, не вмикати кілька потужних електроприладів одночасно.
Для уникнення проблеми дефіциту електроенергії потрібно дотримуватись простих рекомендацій:
- Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у ранкові (07:00–10:00) та вечірні (17:00–22:00) пікові години. Це знизить навантаження на систему та допоможе уникнути відключень.
- Вимикайте зайве освітлення вдома та на роботі. Так ви зменшите споживання енергії та зекономите кошти.
- Відключайте техніку, якою не користуєтесь, від мережі. Навіть у режимі очікування прилади продовжують споживати електроенергію.
- Кип’ятіть лише необхідну кількість води в електрочайнику. Це швидше, економніше та корисніше для здоров’я.
- Користуйтеся потужними приладами у години найменшого навантаження (з 23:00 до 07:00).
- Не залишайте пристрої на зарядці довше, ніж потрібно. Це продовжить термін служби батареї й зменшить споживання енергії.
- Встановіть енергоощадливі LED-лампи. Вони споживають значно менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ситуація в українській енергетиці
Протягом 2024 року росія здійснювала регулярні масивні атаки на українську енергетику. Так, 22 березня 2024 року рф здійснила один із найбільш масованих обстрілів за весь час повномасштабної війни. Зокрема влучили у Дніпрогес та інші енергетичні об’єкти України. З того часу росія регулярно обстрілює об’єкти української енергетичної інфраструктури.
Росіяни знищили Трипільську і Зміївську ТЕС, внаслідок чого “Центренерго” втратило 100% генерації. Також було сильно пошкоджено 5 із 6-и теплових електростанцій ДТЕК.
Після цього в Україні знову почалися відключення світла, а уряд підвищив тариф на електроенергію відразу на 60%.
У цій ситуації Кабмін намірився побудувати два нові блоки на Хмельницькій АЕС і вже отримав схвалення профільного парламентського комітету. У Центрі Разумкова розкритикували ці плани, але деякі експерти вважають, що проти будівництва АЕС сьогодні лише зрадники або покидьки.
Чергову масовану атаку на українську енергетику росія здійснила 26 серпня. Цього разу били по розподільчих системах і системах видачі електроенергії, вдарили також по Київській ГЕС.
Найбільш масований обстріл України росія здійснила 17 листопада 2024 року, випустивши 127 крилатих, балістичних і надзвукових ракет та 109 ударних безпілотників. У ДТЕК повідомили про серйозні пошкодження на їхніх ТЕС.
Після цього деякі експерти прогнозували, що відключення світла можуть тривати до весни. А Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України взагалі озвучив найгірший сценарій, який передбачає відключення до 20 годин на добу.
Втім, станом на початок лютого ці прогнози вивилися хибними. Україна досить швидко впоралася із наслідками листопадового обстрілу і пройшла більшу частину зими без масових відключень електроенергії.