Енергетики відновили пошкоджену лінію живлення Запорізької АЕС

23 Листопада 20:55

Енергетики відновили роботу пошкодженої внаслідок обстрілів високовольтної повітряної лінії, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із об’єднаною енергосистемою України. Про це повідомляє Міністерство енергетики, передає Комерсант український https://www.komersant.info/.

“Протягом цього тижня Запорізька АЕС двічі опинялася на межі блекауту через постійні ворожі обстріли. Наразі роботу однієї з ліній живлення ЗАЕС, що була пошкоджена внаслідок обстрілу, відновлено. Станція знову має змогу отримувати електроенергію за двома лініями живлення”, – заявив міністр енергетики Герман Галущенко.


Водночас він наголосив, що ситуація на станції залишається загрозливою.

“Лише повернення Україні контролю над АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції”, – заявив міністр.

Нагадаємо, що через нові обстріли з боку російських військ окупована Запорізька атомна електростанція знову опинилася в критичній ситуації. Внаслідок атаки знеструмлено одну з двох ліній живлення, що з’єднують станцію з українською енергосистемою.

ЗАЕС

Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС) — найбільша атомна електростанція в Європі та третя у світі за сукупною потужністю. Розташована в Запорізькій області біля міста Енергодар, вона складається з шести атомних енергоблоків по 1 ГВт кожен. Її будівництво розпочалося у 1981 році, а перший блок було введено в експлуатацію у 1984 році. Останній, шостий енергоблок, запрацював у 1995 році.

ЗАЕС щорічно виробляла близько 40 млрд кВт·год електроенергії, що становило близько 20% усієї енергогенерації України. Вона також є першою серед атомних станцій країни, де побудоване сухе сховище відпрацьованого ядерного палива.

Російська армія захопила ЗАЕС в ніч на 4 березня 2022 року, перед цим обстрілявши цей ядерний об’єкт. Росія також окупувала і місто Енергодар, біля якого розташована АЕС.

Від початку російської окупації Запорізька АЕС пережила вісім повних блекаутів із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова загрожує настанням аварійної ситуації, стверджують в Енергоатомі.

Марина Максенко
Редактор