“Ендшпіль” війни: чи готується Україна до вирішальних переговорів з росією?
9 Жовтня 16:50Українські чиновники готові визнати, що у війні має розпочатися «ендшпіль». З такими припущеннями вийшла публікація в американському Bloomberg. У виданні йдеться, що саме про це мали говорити на зустрічі у «Рамштайні», яка наразі відтерміновується через ураган «Мілтон». Комерсант український розбирався, яким може видатися «ендшпіль» для України.
Пригадуючи гру в шахи з чемпіоном світу Гаррі Каспаровим, ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука запевняє, що «ендшпіль» для України буде небезпечним.
«Термін «ендшпіль» означає закінчення партії, але не обовʼязково програш. Це може бути як програш, так і виграш. Вживання подібної термінології у нинішній ситуації буде на користь росії, яка займає зараз виграшну та сильнішу позицію. Якщо стверджувати, що все добігає кінця, то треба визнавати, що Україна в цій війні програла»,
— каже Георгій Тука в інтервʼю Youtube-платформі «Фабрика новин»
Чи є вже сценарій завершальної стадії війни?
Військовий та політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ексклюзивному інтервʼю зазначає, що інформація в ЗМІ — це лише здогадки та припущення. Втім, не є секретом, що Україна прагне завершити війну до кінця цього року.
«Пошуки шляхів до таких перемовин ведуться. Не є секретом, що росіян запрошували на саміт миру, вони відмовляли відправити своїх представників, щоправда, саміт перенесений. Я думаю, що багато чого буде залежати від того, як події будуть розвиватися до кінця року. Зокрема, від пакетів допомоги, які нам будуть обіцяні з прицілом на 2025 рік»
Олександр Мусієнко
Водночас важливо, коли та в якому складі тепер відбудеться сам «Рамштайн», і які пакети ми почуємо там, додає він.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Впливатимуть на хід подій в Україні й результати американських виборів. До того часу, за словами експерта, буде лише обговорення опцій для проведення перемовин в майбутньому, щодо гарантій безпеки, членства в НАТО тощо.
«Україна хоче гарантій безпеки. Це теж факт. Але й Bloomberg пише, що ніхто не знає, як цього досягти. Є інформація, є певні припущення, оцінки ситуації, але поки що немає висновків про те, про що взагалі відбудуться перемовини»
Олександр Мусієнко
Чи може йтися про здачу українських територій, про вступ до НАТО чи про те, щоб вивезти війська з Херсона і Запоріжжя, як вимагає Лавров – цього наразі немає. І поки немає конкретики, позиція України незмінна, каже Мусієнко. Ба більше, опція для перемовного процесу ніколи не закривалася. Єдине питання — на яких умовах?
«Щодо поступок, на які може піти Україна, офіційна позиція: ніхто не готовий поступатися суверенітетом. Які перемовини йдуть за зачиненими дверима і чи є ці перемовини за зачиненими дверима, це поки що інформація зі ЗМІ, яка базується на неназваних джерелах, яку неможливо верифікувати»
Олександр Мусієнко
Нагадаю, Україна наполягає на реалізації запропонованої президентом Зеленським «формули миру», яка включає повернення до кордонів 1991 року та виведення російських військ з окупованих територій. путін, своєю чергою, у середині червня представив свій план «завершення конфлікту». Він вимагає віддати рф чотири області України (Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька), визнати втрату контролю над цими територіями та Кримом, відмовитися від вступу до НАТО, закріпити за Україною без’ядерний статус, а також зняти західні санкції з росії. У Києві план негайно відкинули, назвавши його неприйнятним.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Авторка: Анастасія Федор