Нові мита Трампа: що треба знати українцям, які надсилають Укрпоштою товари в США
8 April 10:23
Укрпошта повідомила про зміни, які можуть вплинути на українських відправників і отримувачів посилок у США. Адміністрація Сполучених Штатів оголосила про введення мінімальних 10% митних зборів на імпорт з України та інших країн. Ця новина викликала багато запитань серед клієнтів, тому Укрпошта надала роз’яснення щодо ключових моментів, отриманих безпосередньо від Пошти США (USPS), повідомляє Komersant ukrainskyi
Чи будуть посилки з України до США обкладатись митом?
Так, усі імпортовані товари до США підпадатимуть під мінімальне мито у розмірі 10%. Однак існує важлива деталь – безмитний ліміт у 800 доларів США залишається чинним, поки Міністр торгівлі США не затвердить систему фіксації та збору митних платежів.
Чи збережеться ліміт у 800 доларів?
Так, наразі de minimis ліміт у розмірі 800 доларів діє. Це означає, що товари вартістю до $800 не обкладатимуться митом. Проте після впровадження нової системи обліку мит, цей ліміт може бути знижений до 0 доларів.
Що буде з товарами дорожчими за $800?
Усі товари вартістю понад 800 доларів потраплятимуть під 10% мито, а також під інші чинні тарифи та збори, які діють у США для відповідної категорії продукції.
Чи з’явиться в США система на кшталт європейської IOSS?
Наразі USPS вивчає можливість впровадження аналогів системи IOSS, що дозволила б стягувати мито ще на етапі купівлі товару на маркетплейсах. Проте конкретних рішень поки що не ухвалено.
Що це означає для українських експортерів?
- Поки що товари до $800 залишаються безмитними, але зміни можуть відбутись у будь-який момент.
- Експортери мають бути готовими до додаткових витрат, особливо на товари дорожчі за $800.
- Важливо відслідковувати оновлення від USPS та Укрпошти, щоб уникнути несподіваних витрат для себе чи своїх клієнтів у США.
Митні тарифи Трампа
2 квітня Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження “дзеркальних” митних тарифів проти майже усіх країн світу (окрім росії, Білорусі та КНДР). Ці тарифи, за інформацією Білого дому, складуть половину від тарифу, який конкретна держава запровадила проти товарів США. До прикладу, Китай начебто накладає на американські товари мито у 67%, тож США ввели мито на китайські товари у розмірі 34%.
Для тих держав, які не накладають особливих мит на американські товари, введено базовий тариф у 10%.
Запровадження таких торгових бар’єрів Трамп назвав “Днем звільнення” і заявив, що цей день увійде в історію США як початок відновлення американської економіки та величі.
Цікаво, що у порівняльній таблиці, оприлюдненій Білим домом, наведені дані щодо тарифів проти 185 держав світу, але у цьому списку немає росії. Зате там є острови Герд і Макдональд, на які був накладений базовий 10% тариф. Справа лише у тому, що на цих островах немає жодної людини.