Електронний дозвіл на зброю: коли з’явиться та яким буде (відео)

1 Листопада 2024 12:08

До кінця січня 2025 року дозвіл на зброю буде відображатися в мобільному застосунку адміністративних послуг “Дія”. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко під час національного телемарафону, передає «Комерсант Український».

За його словами, запуск електронного реєстру зброї стовідсотково відбудеться тоді, коли останній паперовий дозвіл-книжечка буде переведений в електронний вигляд — у червні 2026 року.

Леонід Тимченко додав, що за понад рік функціонування Єдиного реєстру зброї до органів поліції надійшло понад 483 тисячі заяв на отримання різних видів дозвільних документів, з цієї кількості поліцейськими прийнято понад 469 тисяч рішень про надання відповідних дозвільних документів.

“Загалом на обліку в Національній поліції України наразі перебуває понад 1 млн 400 тисяч одиниць зброї. Понад 750 тисяч або понад 50% одиниць зброї, яка обліковується Національною поліцією, внесена до Єдиного реєстру зброї”, – уточнив заступник міністра внутрішніх справ.

Що відомо про електронний дозвіл на зброю

  • він буде з Qr-кодом, через який можна здійснити перевірку;
  • з’явиться інформація про зареєстровану зброю у тих власників, які мають на руках паперові дозволи з діючими термінами дії та дані щодо яких зацифровані підрозділами поліції”
  • єдиний виняток – нагородна зброя, дозвіл на яку не має терміну дії, тож немає потреби переводити їх в електронний вигляд.

Як отримати дозвіл на придбання, зберігання і носіння зброї

Для одержання такого дозволу необхідно звернутися до Національної поліції України із заявою та пакетом документів.

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

  • заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім’я керівника органу поліції за місцем проживання заявника;
  • заповнена картка-заява;
  • довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування;
  • документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо), якщо фактичне проживання громадянина інше, ніж зазначене в паспорті;
  • копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України;
  • медична довідка;
  • платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги.

Отримати результати надання послуги заявник може особисто.

Мандровська Олександра
Редактор

Читають зараз