Експорт з України під ударом: Польща ремонтує пункти пропуску у розпал сезону
8 Жовтня 14:48Через масштабні ремонтні роботи, які проводяться одночасно на багатьох прикордонних переходах, черги вантажних автомобілів для виїзду з України знову зросли до 5–7 днів. Про це повідомив голова Ради регіону учасників Асоціації міжнародних автоперевізників Рівненської та Волинської областей Віктор Козак в інтерв’ю “Еспресо.Захід”, інформує Комерсант український
Козак розповів, що минулого року проблеми на кордоні були через страйки спочатку польських перевізників, а потім фермерів. І якраз саме у цей сезон — осінній період, коли Україна продає зернові, закуповує товари на імпорт.
“Цього року страйків немає, але на всіх пунктах пропуску з польського боку почали одночасно робити ремонтні робити. І саме у пік сезону, адже до кінця року товарообіг завжди пришвидшується і важливо, аби перетин кордону проходив максимально швидко,” — зазначив Козак.
За його словами, черги помітно зросли на всіх українсько-польських пунктах пропуску.
Зазначається, що з 1 жовтня закрили пункт пропуску “Нижанковичі — Мальховіце”, який використовували для пропуску порожніх вантажних автомобілів у сторону Польщі. Його перекрили повністю, відповідно черги в Устилузі, який також використовують для порожніх авто, зросли черги. Було навіть до 12 днів. На інших пунктах пропуску черги зросли до 5 – 7 днів
Втім, експерт сподівається на покращення ситуації в Ягодині, найбільшому вантажному пункті, де нещодавно завершили ремонт, що прискорить пропуск транспорту.
Він пояснив, що згідно з меморандумом між Україною і Польщею, встановлено квоту на пропуск 680 автомобілів щодня, але в середньому пропускали лише 400. Це й спричинило накопичення черг, хоча з польського боку їх немає.
“При цьому у наш бік йшло 600 – 700 автомобілів за добу, тож з польського боку черги немає. Тобто до українського боку претензій немає”, — пояснив голова Ради регіону учасників Асоціації міжнародних автоперевізників Рівненської та Волинської областей.
Збільшення часу на перетин кордону негативно впливає на роботу логістичних компаній та експортерів, сповільнюючи товарообіг.
“Вантажівка з транспортного засобу перетворюється на склад і робить менше рейсів, ніж мала б. Саме перевезення з України до Польщі, Німеччини чи далі триває значно менше часу, ніж займає простій у черзі. У результаті наша рентабельність транспортну зменшується, і товарообіг теж. Звичайно, це негативно впливає на експорт товарів з України” — підсумував Козак.
Раніше повідомлялося, що у Польщі на кордоні розпочали ремонт в пункті пропуску “Медика — Шегині”. Через це можливі ускладнення в русі транспорту. Роботи планують завершити 12 листопада 2024 року.
30 вересня тимчасово припинив роботу пункт пропуску на кордоні з Польщею “Нижанковичі – Мальховіце”. Там тривають будівельні роботи.
2 жовтня розпочались у пункті пропуску “Рава-Руська – Хребенне” розпочали ремонт дорожнього полотна, тож це може призвести до ускладнення руху транспорту.