Експерти оцінили шанси Ziferblat у фіналі “Євробачення 2025”

17 Травня 13:10

Український музичний гурт Ziferblat вийшов у фінал “Євробачення-2025” за підсумками першого пів фіналу конкурсу у вівторок, 13 травня. На цьогорічному заході в швейцарському Базелі гурт виконує фолк-рок-композицію “Bird of pray”. Вона стала однією з 10 пісень, які глядачі обрали для виходу у фінал конкурсу, що відбудеться в суботу, 17 травня.

На полях “Євробачення” в Базелі DW розпитала німецьких експертів та співаків, які шанси вони пророкують українцям, передає Комерсант український «Комерсант Український».

Коментатор “Євробачення” на німецькому ТБ: Вболіваю за Україну

Коментатор “Євробачення” на німецькому телебаченні Торстен Шон (Thorsten Schon) у захваті від української пісні на цьогорічному конкурсі. “Мені дуже подобається цей музичний стиль. Це гурт, це музика ручної роботи”, – каже він. Позитивні емоції в Шона викликає також назва гурту “Ziferblat”. “Німецьке слово, яке існує також в українській. Для мене це на “Євробаченні” – маленькі елементи пазлу, які об’єднують Європу”, – каже Шон. Він радий, що Україна представлена на цьогорічному конкурсі. “Серце Європи й так сильно б’ється за Україну”, – додає він.

Окрему увагу німецький ведучий звертає на яскраво-рожевий костюм у стилі ретро соліста українського гурту та порівнює його з вбранням шведського гурту ABBA, який виграв на конкурсі понад 50 років тому. “Тож я міцно тримаю кулачки за Україну”, – каже Шон.

Ziferblat прогнозують вихід у першу десятку “Євробачення”

“Виступи гуртів – це завжди непросто. Ця ударна установка, що самотньо стоїть посеред сцени, – це так собі, могло б бути трохи динамічніше”, – дещо критично зазначає колега Шона Константин Целлер (Constantin Zöller), ведучий передачі “Alles Eurovision” на німецькому сайті “Євробачення”.

Водночас його загальна оцінка української композиції – позитивна. “Це супер. Мені це дуже подобається. Мені подобається, що в цього є ідея, а саме відчуття ретро, з цим фільтром на камері. У Німеччині ми це називаємо фільтром Дітера Болена (німецького поп-співака. – Ред.) – коли все знімається в широкому форматі, а потім сходиться в одну точку, і виникає один продукт, який зрештою є зрозумілим. І це важливо – розуміти пісню”, – каже Целлер. Його прогноз однозначний: “Звісно, вони потраплять у топ-10, чому вони мають туди не потрапити”.

Звертає увагу на ретроефект у виступі українського гурту також співведуча Целлера Аліна Штіґлер (Alina Stiegler) “Я обожнюю цю пісню, вона чіпляє і потім крутиться в голові”, – каже вона. За словами Штіґлер, сильною стороною України є те, що вона “щороку відправляє щось зовсім інше” на “Євробачення”, і це інше – завжди “дуже креативне”. Ведуча також переконана, що Україна потрапить цього року у першу десятку на конкурсі, але чия пісня зрештою приверне на себе найбільшу увагу – “завжди справа смаку”.

“Дуже особливим” і таким, що впадає в око, називає український виступ на цьогорічному “Євробаченні” також німецька співачка та авторка пісень Ела Штайнметц (Ela Steinmetz), яка представляла країну на конкурсі 2014 року в складі тріо Elaiza. Штайнметц народилася в Смілі та має українське та польське коріння. Пісню гурту Ziferblat вона називає “чимось зовсім іншим” – і з точки зору музики, і з огляду на костюми учасників.

Анна Ткаченко
Редактор

Читають зараз