Кабінет Міністрів України вирішив скасувати деякі обмеження, пов’язані з економією електроенергії. Так, з 30 вересня 2024 року державним установам та підприємствам знову дозволено використовувати кондиціонери та вмикати зовнішнє освітлення будівель і прилеглих територій, повідомляє Комерсант український
Заходи щодо економії були передбачені постановою Кабміну №510-р від 07.06 зі змінами від 09.08. Тоді уряд деяким державним органам чітко наказав, а деяким (наприклад, Офісу Президента України та Верховній Раді) лише рекомендував економити електроенергію, не користуючись кондиціонерами повітря та вимикаючи зовнішнє освітлення біля своїх споруд. Ці заходи економії планувалося здійснювати до кінця 2024 року.
Але тепер їх скасовують на три місяці раніше. Уряд замінив відповідні дати “31 грудня 2024 року” датами “30 вересня 2024 року”. Відповідні зміни були внесені 26 вересня розпорядженням № 910-р.
Укренерго також змінило свої заклики до громадян. Якщо раніше їх просили ощадливо користуватися електроенергією в години пік, то зараз закликають користуватися потужними електроприладами у денний час – з 10:00 до 16:00.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Ситуація в українській енергетиці
29 березня 2024 року росія відновила атаки на українську енергетику, здійснивши наймасованіший обстріл за весь час повномасштабної війни. Зокрема влучили у Дніпрогес та інші енергетичні об’єкти України. З того часу росія регулярно обстрілює об’єкти української енергетичної інфраструктури.
Так, росіяни знищили Трипільську і Зміївську ТЕС, внаслідок чого “Центренерго” втратило 100% генерації. Також було сильно пошкоджено 5 із 6-и теплових електростанцій ДТЕК.
Після цього в Україні знову почалися відключення світла, Укренерго ввело графіки відключень, а уряд підвищив тариф на електроенергію відразу на 60%.
Водночас Кабмін намірився побудувати два нові блоки на Хмельницькій АЕС і вже отримав схвалення профільного парламентського комітету. У Центрі Разумкова розкритикували ці плани.
Чергову масовану атаку на українську енергетику росія здійснила 26 серпня. Цього разу били по розподільчих системах і системах видачі електроенергії, вдарили також по Київській ГЕС.
Наразі деякі експерти вважають, що відключення світла можуть тривати до весни. А Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України нещодавно озвучив найгірший сценарій, який передбачає відключення до 20 годин на добу.