Джо Байден помилував свого сина Гантера: деталі

2 Грудня 2024 11:32

Президент США Джо Байден підписав указ про помилування свого сина Гантера Байдена, заявивши, що той став жертвою вибіркового й несправедливого переслідування. У своїй офіційній заяві Байден пояснив це рішення як захист сина від політичного тиску, який перетворився на правову несправедливість. Про це повідомляє «Комерсант Український» з посиланням на офіційну заяву Президента США, опубліковану на сайті Білого дому.

“З першого дня на посаді я обіцяв не втручатися у рішення Міністерства юстиції, і я дотримав слова, навіть коли бачив, як мого сина вибірково і несправедливо переслідують”,

– заявив президент.

Він зазначив, що звинувачення проти Гантера виникли через політичну ініціативу опонентів, які використовували його сина як спосіб атакувати його особисто та перешкоджати його політичній діяльності.

Байден наголосив, що обвинувачення у податкових правопорушеннях та неправдивій інформації у документах на купівлю зброї є нетиповими для кримінального переслідування.

“Люди, які запізнилися з податковими платежами через серйозні залежності, але повернули борги з відсотками та штрафами, зазвичай отримують некримінальні вироки. А щодо заповнення форм для купівлі зброї, якщо немає обтяжуючих факторів, таких як злочинне використання, такі справи рідко доходять до суду”,

– пояснив він.

Політичний тиск

Байден також розкритикував дії опонентів у Конгресі, які, за його словами, ініціювали ці обвинувачення.

“Ретельно узгоджену угоду про визнання провини, яку підтримувало Міністерство юстиції, було зірвано в суді під тиском політиків. Це було б справедливим і розумним вирішенням справ Гантера”,

– зазначив Байден.

Президент підкреслив, що, якби Гантер не був його сином, його випадок не отримав би такого розголосу й переслідування.

“Спроба зламати Гантера – який вже п’ять з половиною років залишається тверезим, незважаючи на постійні атаки – є спробою зламати мене. І немає підстав вважати, що це зупиниться. Досить – це досить”,

– додав Байден.

Президент заявив, що, попри довіру до правової системи США, цей випадок демонструє, як політика може викривити правосуддя.

“Я боровся із цим рішенням, але зрештою зрозумів, що політика отруїла процес, призвівши до несправедливості. Прийнявши рішення цими вихідними, я не бачив сенсу зволікати. Сподіваюся, американці зрозуміють, чому батько й президент міг дійти до такого кроку”,

– підсумував Байден.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Реакція

Це рішення викликало широкий резонанс у США, а опоненти президента називають його проявом політичного фаворитизму. Одну з найбільших жорстких реакцій, як можна було очікувати, озвучив майбутній Президент США Дональд Трамп.

“Чи можливе таке помилування до тих, кого я називаю “заручниками 6 січня”, які вже кілька років перебувають у в’язниці? Це кричуще зловживання і порушення правосуддя!”

– написав Трамп.

Чим займався Гантер Байден

Гантер Байден, молодший син Джо Байдена, народився 4 лютого 1970 року в сім’ї, яка згодом стала однією з найвпливовіших у політиці США. Гантер отримав юридичну освіту в Єльському університеті, працював у кількох юридичних та фінансових компаніях, а також обіймав посаду заступника голови правління Національного демократичного інституту. Утім, його кар’єра супроводжувалася скандалами через особисті проблеми, зокрема боротьбу з наркотичною та алкогольною залежностями. У своїй книзі “Прекрасні речі” (2021 рік) Гантер відверто розповів про труднощі, які пережив, і своє одужання, яке триває вже понад п’ять років.

Байден-молодший також опинився в центрі політичних суперечок через свої фінансові операції. Його діяльність у бізнесі, зокрема залучення до консалтингових проєктів та інвестиційних фондів, викликала критику, що частково пов’язувалася з його прізвищем та статусом сина політика. Найбільший резонанс викликали податкові справи та звинувачення у неправдивій інформації при купівлі зброї, які згодом стали підґрунтям для політичного тиску на його батька.

Гантер Байден привернув увагу українських і світових ЗМІ у 2014 році, коли став членом ради директорів української газовидобувної компанії Burisma Holdings. Ця позиція, за даними розслідувань, приносила йому до 50 тисяч доларів на місяць. Хоча Гантер стверджував, що виконував суто консультативні функції, політичні опоненти Джо Байдена, зокрема Дональд Трамп, використали цей факт як інструмент для нападів на Байдена-старшого, звинувачуючи його у конфлікті інтересів. Водночас дослідження незалежних журналістів не виявили безпосереднього впливу Гантера на українську політику чи втручання у процеси компанії.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз