Динаміка “позитивна”: середні зарплати в держорганах у лютому зросли

26 Березня 12:42

Середня зарплата в центральних органах державної влади України у лютому цього року склала 51,4 тисячі гривень. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України, інформує Комерсант український.

Для порівняння: середній розмір заробітної плати по країні у лютому – тієї, з якої сплачувались страхові внески та яка враховувалась для обчислення пенсії – становив 18 589 грн. Про це повідомляли у Пенсійному фонді України. У січні цей показник був навіть трохи вищий – 18 660 гривень 32 копійки.

Хто ж попереду за середнім рівнем зарплат у держструктурах

Лідерство у рейтингу здобула Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), де працюють 532 людини, а середня зарплата в лютому становила 90,1 тисячі гривень.

Для порівняння: у січні в цій Нацкомісії працювало 525 осіб, а середня зарплата була 65,1 тисячі гривень. І це було 5 місце січневого рейтингу.

На другому місці за рівнем середньої зарплати і в лютому, і в січні розташувалось Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК). Тільки, якщо в січні середня зарплата там становила 75,8 тисяч гривень, а у штаті було 355 осіб, то у лютому середній зарплатний рівень зріс до 79,4 тисячі гривень, а чисельність співробітників зменшилась – 352 особи.

На третьому місці за показниками середньої зарплати в лютому опинився Антимонопольний комітет – 77,4 тисячі гривень (267 осіб). До речі, у січні саме ця структура тримала лідерство за рівнем середніх зарплат – 76,0 тисяч гривень і тоді там працювало на одну людину менше – 266 осіб.

Що із зарплатами керівництва

Середня зарплата керівництва відомств становить 116,5 тисячі гривень.

Лютневий топ-3 найвищих зарплат має такий вигляд:

Міністерство національної єдності України – 401,4 тисячі гривень,

НКРЕКП – 294,3 тисячі гривень,

НАЗК – 243,2 тисячі гривень.

Заради об’єктивності потрібно констатувати, що аномально високі зарплати за якийсь окремий місяць – це все ж відносний показник. Приміром, керівництву Міністерства національної єдності України у лютому нарахували 401,4 тисячі гривень, а в січні було «всього» 91,9 гривень.

У керівництва Держфінмоніторингу – лідера січневого рейтингу – у зарплатній відомості значилось – 423,5 тис грн, а в лютому – «лише» 72,8 грн.

Нагадаємо, у березні Верховна Рада ухвалила закон, який впроваджує єдині підходи в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад.

Як пояснював тоді народний депутат Ярослав Железняк, пройшла правка про підвищення зарплат для Держаудитслужби, але не були підтримані правки по підвищеній оплаті для Мінюсту, Мінфіну, Мінцифри та Мінекономіки. Не погодились депутати і з можливістю встановлення надбавки за вислугу років у понад 30% окладу працівникам Апарату Верховної Ради.

Василевич Сергій
Редактор