Два питання, які ставлять під сумнів законопроєкт про множинне громадянство

18 Грудня 10:22
ДУМКА

Марина Ставнійчук, кандидатка юридичних наук, член Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) у 2009-2014 роках

Увесь вечір попадаються на очі коментарі щодо топ-законопроєкту №11469 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України!

Одні співають оди, перебуваючи у стані вікового романтизму, який спав ніжною пеленою на очі, які б мали дати сигнал мозку думати, а не лише мріяти, а інші – волають з усією силою бунтівного, на межі революційного критицизму про абсолютну неприйнятність окремих положень правового механізму законопроєкту, бо знищить і так замордовану нашу націю до тла….

Не хочу давати волю емоціям!

Перечитала текст законопроєкту і у мене лише два ключових питання.

Перше. Конституційно – правове за своєю природою: чи читали у Президента України чинну Конституцію нашої держави перед тим, як запропонувати главі держави реалізувати у даному випадку його конституційне право законодавчої ініціативи ?! Адже Конституція може й «на паузі» для когось, але навіть за цих умов, далеко не уся!!!!

І друге. Суто політичне. А чому саме зараз розглядається цей законопроєкт?

Як на мене, чіткі і чесні відповіді на ці два питання вже складуть для кожного думаючого, основу для осмислення контраверсійних засад цього законопроєкту. І не нагадуйте мені про друге, а третє вже й ніхто не згадує читання, доопрацювання, тощо.

Бо для чого коментувати і доопрацьовувати зміст окремих положень проєкту, не вирішивши головне у ньому – його відповідність Основному Закону держави та питання його своєчасності.

Джерело

Дзвенислава Карплюк
Редактор