Енергетична компанія ДТЕК оголосила про масштабну інвестицію у розмірі 140 мільйонів євро для створення систем зберігання енергії потужністю 200 МВт. Проєкт спрямований на забезпечення стабільності та безпеки енергетичної системи країни, а також сприяння переходу на «зелену» енергетику. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК, передає Комерсант український
Очікується, що ці системи стануть важливим кроком у розвитку енергетичної інфраструктури країни та відкриють можливості для створення нових балансуючих потужностей.
“Батареї будуть введені в експлуатацію не пізніше вересня 2025 року та розпочнуть надання допоміжних послуг НЕК «Укренерго». Мова йде про низку об’єктів, географічно розподілених по Україні. 22 серпня компанії групи ДТЕК разом з іншими гравцями енергетичної галузі перемогли в конкурентному аукціоні НЕК «Укренерго» на надання допоміжних послуг”,
– йдеться у повідомленні.
В компанії зазначили, що вони стали учасником будівництва першого в Польщі значного проєкту з систем зберігання електроенергії, мета якого – створення загальноєвропейської енергетичної системи, покликаної об’єднати Україну та ЄС.
“ДТЕК першим в Україні ще у 2021 році почав будівництво систем накопичення енергії і фактично відкрив цей ринок в Україні. Наш пріоритет залишається незмінним — це розвиток зеленої енергетики в Україні, прискорена інтеграція нашої енергосистеми до Європи і підвищення енергетичної безпеки нашої країни»,
— зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Ситуація в українській енергетиці
29 березня 2024 року росія відновила атаки на українську енергетику, здійснивши наймасованіший обстріл за весь час повномасштабної війни. Зокрема влучили у Дніпрогес та інші енергетичні об’єкти України. З того часу росія регулярно обстрілює об’єкти української енергетичної інфраструктури.
Так, росіяни знищили Трипільську і Зміївську ТЕС, внаслідок чого “Центренерго” втратило 100% генерації. Також було сильно пошкоджено 5 із 6-и теплових електростанцій ДТЕК.
Після цього в Україні знову почалися відключення світла, Укренерго ввело графіки відключень, а уряд підвищив тариф на електроенергію відразу на 60%.
Водночас Кабмін намірився побудувати два нові блоки на Хмельницькій АЕС і вже отримав схвалення профільного парламентського комітету. У Центрі Разумкова розкритикували ці плани, але деякі експерти вважають, що проти будівництва АЕС сьогодні лише зрадники або покидьки.
Чергову масовану атаку на українську енергетику росія здійснила 26 серпня. Цього разу били по розподільчих системах і системах видачі електроенергії, вдарили також по Київській ГЕС.
Наразі деякі експерти вважають, що відключення світла можуть тривати до весни. А Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України нещодавно озвучив найгірший сценарій, який передбачає відключення до 20 годин на добу.