ДТЕК готує довготривалі угоди щодо імпорту скрапленого газу

27 Лютого 11:49

Найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК розраховує протягом найближчих двох місяців оголосити про угоду з імпорту скрапленого газу в Україну. Про це пише Bloomberg, інформує Комерсант український.

ДТЕК через свій торговельний підрозділ веде переговори з кількома продавцями щодо дворічного контракту на постачання. Про це в інтерв’ю IE Week у Лондоні заявив генеральний директор компанії Максим Тимченко. За його словами, більшість потенційних партнерів знаходяться в США.

Він також повідомив, що обговорюються угоди на 10-20 років з постачальниками, серед яких є виробники з Близького Сходу. Тимченко відмовився назвати контрагентів, зазначивши, що деякі переговори ще на початковій стадії.

«Ми хочемо будувати середньостроковий і довгостроковий бізнес. Ми хочемо, щоб Україна була постачальником газу зі сховищами газу», – наголосив Максим Тимченко.

За його словами, ДТЕК орієнтується на імпорт одного вантажу на місяць, що було б «успіхом» для новачка на ринку.

Bloomberg нагадує, що минулого року ДТЕК підписала попередню угоду з компанією Venture Global LNG Inc., що базується у Вірджинії, щодо поставок із заводу в Луїзіані.

Вже відбулась перша поставка СПГ для України

У грудні трейдерський підрозділ ДТЕК компанія D.Trading доставила в Україну перший вантаж скрапленого природного газу із США через імпортний термінал у Греції.

Щоб уникнути високих витрат на транспортування, D.Trading фізично не завозить СПГ в Україну, яка не має імпортного терміналу. Він використовуватиме термінали в Європі для доставки СПГ і продажу його партнерам у Греції, Болгарії чи Угорщині. Потім фірма використовуватиме свопи для фізичного закачування газу в Україну з європейської газової системи.

«Якщо у вас є позиції на складах у Греції, Болгарії, Угорщині, Україні, ви можете здійснити такі обміни», – сказав в інтерв’ю Генеральний директор D.Trading Дмитро Сахарук. «У нас є споживачі в Україні, у нас є споживачі в Європі, яких ми можемо обслуговувати».

Як вважає Максим Тимченко, ця гнучкість є ключовою. ДТЕК розглядає можливість використання терміналів у Польщі, Литві, Хорватії та Німеччині.

В компанії також мають намір переходити на середньо- та довгострокові контракти, оскільки експерти очікують зростання ринку СПГ на 60% до 2040 року через збільшення попиту з боку країн Азії.

Василевич Сергій
Редактор