ДОТ планує змінити умови контракту з постачальниками харчів для ЗСУ
24 Жовтня 2024 22:00
Державний оператор тилу (ДОТ) хоче внести зміни до державних контрактів із постачальниками речового майна ля армії. Про це розповів гендиректор ДОТ Арсен Жумаділов в інтерв’ю “Українській Правді”, передає «Комерсант Український».
Жумаділов у розмові з журналістами згадав про кілька кейсів. Зокрема, про інцидент, коли у курятині для військових виявили одноразові голки. Вочевидь, їх використовували для того, щоб закачати у м’ясо воду й таким чином змінити його вагу.

“Уся ця партія м’яса була відкликана, щодо виробника буде проведена перевірка. Що стосується в цілому вмісту води у м’ясі – це питання регуляторне. Ми його зараз вирішуємо. Якщо постачальники будуть це порушувати, ми будемо їх притягувати до відповідальності”, – запевнив гендиректор ДОТ.
Він також поскаржився на те, що зараз постачальникам за такі дії загрожує лише до 20% штрафу.
“(Штраф, – ред.) – 20% за постачання неякісної продукції чи коли вона постачається без супровідних документів, зокрема сертифікатів якості. Зараз ми ініціювали зміну, що це буде 100% від вартості товарів”, – пояснив Жумаділов.
Він також поділився журналістами інформацією про те, що одночасно з розв’язування цієї проблеми ДОТ працює над подальшим запровадженням електронної системи DOT-Chain. Це, коли все постачання – від заявки підрозділу і до приїзду товару, – заведено в “цифру”.
“Ця програма вже введена в експлуатацію. В ній ми будемо реалізовувати не тільки постачання, але й контроль якості. Я нагадаю, що ще рік тому і постачання, і контроль якості були суто в аналоговому форматі, паперовому”, – сказав Жумаділов.
Користувачам DOT-Chain не потрібно буде бігати з паперами, шукати комбрига, щоб він все попідписував. Для постачальника оплата за товари через DOT-Chain так само відбуватиметься значно швидше.
Зауважимо, Державний оператор тилу – це агенція, яка, здійснюючи тилове забезпечення армії, має “керуватись принципами людиноцентричності та доброчесності”. Її створили після гучних корупційних скандалів у держзакупівлях для ЗСУ та численних історій про те, як військовим постачали товари неналежної якості.