Допис Зеленського став “листом” для Трампа – нові подробиці
5 Березня 10:58
Президент США Дональд Трамп під час виступу у Конгресі мав на увазі допис президента Володимира Зеленського у соцмережі Х. Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова у Facebook, інформує Комерсант український
“В дуже складній ситуації все ж рухаємося вперед, розбудовуємо стосунки та просуваємо наші пріоритети. Допис нашого президента Володимира Зеленського зачитав у своєму зверненні до нації президент Дональд Трамп і сказав “Я ціную, що він написав цей лист”, – зазначила вона.





Нагадаємо, 4 березня Трамп під час свого виступу у Конгресі заявив, що отримав важливого листа від Зеленського про те, що Україна готова сісти за стіл переговорів, щоб наблизити тривалий мир.
“Я ціную, що він надіслав цього листа”, – сказав американський лідер.
У листі йшлося про те, що Україна хоче повернутись до перемовин та підписати угоду про мінерали.
“Час припинити цю безглузду війну”, – зауважив він Трамп.
Він знову згадав про мільйони вбитих українців та росіян на війні рф проти України.
“Жахливий конфлікт в Україні. Мільйони українців та росіян були вбиті та поранені і кінця цьому не видно. Мільйони доларів були витрачені на війну в Україні без жодних кредитних зобов’язань. Ви хочете, щоб це продовжувалося ще 5 років? Дві тисячі було вбито кожного тижня. Це російські і українські молоді люди”, – сказав президент США про війну в Україні.
З його слів, Штати мали “серйозні дискусії з росією”. Саме тоді, наголошує він, Білий дім отримав “серйозні сигнали від них про готовність до миру”.
“Я отримав сильні сигнали до миру від Росії. Чи це не чудово. Чи це не краса? Час припини це божевілля. Час зупинити цю беззмістовну війну”, – зауважив Трамп.
Також він додав, що якщо “ви хочете завершити війну, треба говорити з обома сторонами”.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Проєкт угоди між Україною та США: що відомо
У лютому 2025 року Сполучені Штати та Україна досягли попередньої домовленості, спрямованої на спільну розробку та управління мінеральними ресурсами України. Угода, відома як Двостороння угода про встановлення умов для Інвестиційного фонду реконструкції, передбачає створення спільного інвестиційного фонду для відновлення постраждалої від війни економіки України. Основною метою фонду є залучення та реінвестування доходів від значних мінеральних багатств України для сприяння її відновленню та довгостроковій стабільності.
Основні положення проєкту угоди
Створення Інвестиційного фонду реконструкції. Згідно з текстом проєкта угоди, опублікованим газетою The Kyiv Independent, фонд перебуватиме у спільній власності та під спільним управлінням урядів США та України. Частка власності та фінансові інтереси кожної сторони будуть визначені у подальшій угоді про фонд. Управління фондом здійснюватиметься представниками обох урядів, більш детальні умови будуть викладені в наступній угоді.
Внесок України. Україна зобов’язується спрямовувати 50% своїх майбутніх надходжень від монетизації природних ресурсів держави, включаючи мінерали, вуглеводні, нафту, природний газ та іншу видобувну інфраструктуру, до Інвестиційного фонду реконструкції. Ці відрахування триватимуть доти, доки сума не досягне 500 мільярдів доларів США. Важливо зазначити, що поточні джерела надходжень, які вже включені до загального бюджету України, не охоплюються цією угодою.
Роль США. Уряд США прагне підтримувати довгострокові фінансові зобов’язання, спрямовані на розвиток стабільної та економічно процвітаючої України. Це включає в себе інвестиції, фінансові інструменти та інші матеріальні та нематеріальні активи, що мають вирішальне значення для відновлення України. Однак угода не передбачає конкретних гарантій безпеки або продовження поставок озброєнь в Україну; ці питання будуть обговорюватися окремо.