Центр протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України оприлюднив імовірні сценарії відключень світла цієї зими. Найгірший із них передбачає відключення до 20 годин на добу, повідомляє Комерсант український
Так, ЦПД наводить думку експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука, який окреслив кілька можливих сценаріїв розвитку ситуації в енергетичній галузі України на осінньо-зимовий період.
Оптимістичний сценарій передбачає стабільну роботу 8-9 енергоблоків АЕС, помірну зиму без сильних морозів та відновлення близько 3 ГВт із 6 ГВт пошкодженої потужності. За таких умов можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 годин на добу.
Песимістичний сценарій розглядає ситуацію, коли вдасться відновити лише близько 2000 мегават потужності, працюватимуть 6-7 блоків АЕС, а зима буде холодною. У такому випадку енергосистема може опинитися в кризовому стані.
“За найгіршим сценарієм, якщо росія продовжить атакувати українську енергетику, то цієї зими українці можуть проводити до 20 годин на добу без світла та опалення”,
– зазначається у повідомленні.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Водночас член енергетичного комітету Верховної Ради Сергій Нагорняк прогнозує, що при температурі -10°C українці ймовірно матимуть електроенергію лише 12-14 годин на добу, а решту часу – близько 10 годин – перебуватимуть без світла.
Експерти наголошують, що повністю виключити можливість тривалих відключень неможливо через непередбачуваність наслідків можливих нових російських атак та погодних умов.
Окрім цього, в ЦПД РНБО наголошують, що українська влада покладає великі надії на західну допомогу. Під час візиту української делегації до США досягнуто домовленостей щодо стратегії відновлення та модернізації енергетичної системи України. США надали Україні фінансовий пакет допомоги у розмірі $800 млн на зміцнення енергетичної безпеки.
Тим не менше, Центр протидії дезінформації РНБО рекомендує бізнесу та населенню подбати про резервні системи живлення, такі як павербанки, зарядні станції, дизельні генератори, сонячні панелі та інвертори, щоб бути готовими до можливих екстрених відключень електроенергії.