Для розробки штучного інтелекту компанія Meta хоче мати свою атомну станцію

6 Грудня 12:21

Компанія Meta оголосила про пошук пропозицій від розробників атомних електростанцій для підтримки своїх цілей у сфері штучного інтелекту та екологічної стійкості. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Reuters.

У пресрелізі зазначається, що компанія планує додати від 1 до 4 гігаватів нових потужностей ядерної генерації у США, починаючи з початку 2030-х років. Для порівняння, типовий американський атомний реактор має потужність близько 1 гігавата.

“У Meta ми віримо, що атомна енергія відіграватиме ключову роль у переході до чистішої, надійнішої та більш диверсифікованої енергетичної мережі”,

– йдеться у заяві компанії.

Умови співпраці

Meta шукає розробників, які мають досвід у взаємодії з громадами, плануванні та отриманні дозволів. Компанія готова розглянути як малі модульні реактори (SMR), які перебувають на етапі комерційного освоєння, так і більші реактори, схожі до існуючих атомних станцій у США.

Прийом пропозицій триватиме до 7 лютого 2025 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Meta зазначила, що для реалізації таких проєктів необхідний ретельний підхід, адже атомна енергетика є більш капіталомісткою, довготривалою у розробці та регулюється суворіше, ніж відновлювані джерела енергії, такі як сонячна чи вітрова.

“Процес запиту пропозицій дозволяє нам підходити до таких проєктів ретельно й продумано, враховуючи всі ці фактори”,

– зазначено у заяві Meta.

Цей крок свідчить про зростаючий інтерес великих технологічних компаній до атомної енергетики на фоні прогнозованого стрімкого зростання попиту на електроенергію.

Виклики для атомної енергетики

Інші технологічні гіганти також проявляють інтерес до атомної енергетики. У вересні компанія Microsoft та Constellation Energy уклали угоду про відновлення роботи одного з реакторів на атомній електростанції Three Mile Island у Пенсільванії, що стане першим випадком запуску реактора для дата-центру.

У березні Amazon оголосила про придбання ядерного дата-центру в компанії Talen Energy.

Проте реалізація проєктів у сфері атомної енергетики стикається з низкою перешкод. Серед них – перевантаження американської Комісії з ядерного регулювання, потенційні труднощі з постачанням уранового палива та локальний опір у громадах.

За оцінками Goldman Sachs, споживання електроенергії дата-центрами у США може збільшитися втричі з 2023 до 2030 року, що вимагатиме додаткових 47 гігаватів нових потужностей.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор