Дітям у поїзді стане цікавіше: Укрзалізниця додала другий дитячий вагон

12 Листопада 02:20

Укрзалізниця запустила другий дитячий купейний вагон, спроєктований у партнерстві із ЮНІСЕФ. Він курсуватиме у складі потяга №17/18 сполученням Харків – Ужгород з 19 листопада. Про це повідомляє пресслужба компанії, інформує Комерсант український

Зазначається, що вагони такого типу оснащені таким чином, щоб бути максимально комфортними для найменших пасажирів від 0 до 8 років та їхніх батьків.

“Усередині вагону на дітей чекатимуть бізіборди з рухомими елементами, навчально-розважальні матеріали, інтерактивні ігри, пізнавальні завдання та спеціально розроблені тематичні купе. Для безпеки передбачено манеж для найменших пасажирів, збільшено обмежувач верхньої полиці з протиударною накладкою та дитячі перила з м’якою оббивкою для безпечного пересування”, – розповіли в УЗ.

На дверях до кожного купе зображені “Іскорки суперсил” – персонажі лялькового театру, який розробив Дитячий фонд ООН.

Квитки до цього вагону можна придбати виключно у додатку Укрзалізниці, де він має окреме маркування.

При цьому в компанії нагадали, що діти до 5 років включно подорожують потягами Укрзалізниці безкоштовно і не потребують окремого квитка.

Що особливого в оснащенні вагона?

В коридорі вагона з’явилися інтерактивні плакати, бізіборди з рухомими елементами та дитячі поручні з мʼякою оббивкою для безпечного пересування вагоном. Вбиральня містить доповнений набір гігієнічних засобів, сповивальний столик та спеціальні дитячі накладки на унітаз.

В “Укрзалізниці” запевняють, що усі купе легко розрізнятимуться дитиною, адже тепер вони марковані Іскорками суперсил – персонажами лялькового театру, розробленими Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) з акцентом на розвиток 16 навичок, важливих для гармонійного розвитку дошкільнят.

Зазначимо, що 8 серпня Укрзалізниця запустила перший дитячий вагон у складі потяга №15/16 Харків – Ясіня.

Наприкінці серпня у дитячому вагоні Укрзалізниці з’явилося спеціально розроблене дитяче меню від Євгена Клопотенка.

Загалом у 2024 році УЗ планує запустити 8 вагонів такого типу.

Дзвенислава Карплюк
Редактор