“Дія.City” – 3 роки: її резиденти боронять Україну, впроваджують ШІ і не лише це
7 Лютого 15:42
Вже 240 defense-tech компаній – резидентів «Дія.Сіті» – допомагають захищати Україну. Про це на заході, присвяченому 3-й річниці «Дія.City», заявив глава українського уряду Денис Шмигаль.
У свою чергу, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що підтримка defense-tech компаній у «Дія.City» – особливий пріоритет.
«Робимо все, щоб такі компанії працювали в найкращих податкових умовах, бронювали співробітників і масштабували виробництво дронів, роботів та інших технологій, що допомагають винищувати росіян», – додав він.
Михайло Федоров також повідомив, що половина резидентів «Дія.City» перейшли на режим податку на виведений капітал.
«Завдяки податку на виведений капітал вони реінвестують у розвиток і масштабуються, створюють найкращі умови для співробітників, запускають внутрішні стартапи. Одна з компаній, яка виробляє продукти для оборонної промисловості країни, збудувала цілу R&D-лабораторію», – зазначив урядовець.
А нещодавно простір Дія.City відкрився для невеликих стартапів. Можливість стати резидентами отримали також виробники біонічних протезів.
Які плани у «Дія.City» на наступні роки
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нагадав про нещодавню презентацію візії Міністерства освіти ініціативи «Science-City», мета якої – об’єднати зусилля науки, бізнесу та держави для створення мережі сучасних наукових парків. За його словами, це сприяло тому, що тепер університети готові створювати нові наукові парки та ставати членами «Дія.City».

Також Михайло Федоров повідомив, що зараз міністерство працює над проєктом «Дія.City-інвест».
«У нас є амбіція – створити найкращі умови для започаткування та розвитку венчурних фондів в Україні. Звичайно, зараз повномасштабна війна й багато викликів, але потрібно думати, що буде після війни, думати про те, як залучати інвестиції», – наголосив міністр.
Влада потурбувалась про умови для резидентів «Дія.Сіті»
Парламент ухвалив, а Президент України наприкінці грудня минулого року підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.
Законом, зокрема, передбачено:
– для резидентів «Дія.Сіті» зі статусом стартапів – скасування норми про незастосування пільгової ставки ПДФО 5% та мінімального ЄСВ до доходів спеціалістів «Дія.Сіті», якщо кількість таких осіб у резидента «Дія.Сіті» становить менш ніж 9 осіб. Водночас передбачається запобіжник проти зловживань: якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента «Дія.Сіті», треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ;
– звільнення від оподаткування податком на виведений капітал благодійної допомоги, наданої резидентами «Дія.Сіті» на користь ЗСУ;
– скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів;
– посилення «антикритеріїв» резидентства «Дія.Сіті» на період дії воєнного стану та повоєнний період;
– усунення деяких редакційних неточностей профільного Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».