Держпродспоживслужба посилює боротьбу з контрабандою та «сірим» імпортом
16 Грудня 10:52Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів анонсувала секторальний план державного ринкового нагляду на 2025 рік, який передбачає посилення боротьби із «сірим» імпортом та контрабандою. Про це повідомляє Комерсант український з посиланням на Держпродспоживслужбу.
Заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор розповів, що основна увага буде спрямована на перевірку товарів, які потрапляють на ринок через неформальні канали, а також на вдосконалення моніторингу небезпечної продукції.
«Документ вимагає посилення контролю за імпортною продукцією, зокрема посилення перевірок товарів, які потрапляють на ринок через неформальні канали. Також планується вдосконалення системи моніторингу та підвищення ефективності заходів щодо недопущення небезпечної продукції на ринок. Особлива увага буде направлена на проблему «сірого» імпорту та контрабанди продукції, яка потрапляє на ринок без належної документації», – зазначив він.
За його словами, метою нового плану є запобігання потраплянню на український ринок товарів, які становлять ризик для споживачів, а також підвищення прозорості імпорту. Пріоритетом залишається захист вразливих груп населення, таких як діти, вагітні жінки та люди похилого віку.
План розроблено на основі даних міжнародної системи RAPEX, яка інформує про небезпечну продукцію, а також результатів аналізу скарг споживачів. Протягом 2024 року до найбільш проблемних категорій товарів належали іграшки з токсичними компонентами, електронне обладнання, що не відповідає стандартам, і лампи, які не проходять перевірку безпеки.
У результаті перевірок було виявлено понад 746 тисяч небезпечних одиниць освітлювальної техніки та понад 200 тисяч низьковольтних пристроїв, які могли становити загрозу для споживачів.
Крім того, Держпродспоживслужба закликає громадян перевіряти походження товарів та звертатися до служби у разі виявлення підозрілої продукції. Як зазначив Андрій Крейтор, співпраця з європейськими партнерами дозволить впровадити високі стандарти безпеки й покращити механізми нагляду, щоб унеможливити потрапляння небезпечної продукції на український ринок.