Держаудитслужба проводить перевірку АРМА
16 Травня 2024 11:32
Державна аудиторська служба України проводить аудит бюджетних програм Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це повідомили у пресслужбі Держаудиту, передає Комерсант український
Під час аудиту, окрім питань щодо законності та ефективності управління бюджетними коштами, також проводиться аналіз повноти виконання функцій Національним агентством щодо організації здійснення заходів, пов’язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами.
Перевірка ще триває, але в Держаудитслужбі вже повідомили про окремі недоліки в діяльності АРМА.
“Зокрема, аудит встановив, що стосовно значної кількості переданих в управління агентству активів, не ухвалено відповідних рішень про їх подальшу передачу (в управління або для реалізації). При цьому окремі управителі, навіть отримавши активи від АРМА не можуть ними належно розпоряджатися через незавершений повністю процес передачі, аварійний стан деяких будівель тощо”,
– йдеться у повідомленні.
Також у службі звертають увагу на “дрібні” помилки, які, втім, теж призводять до фінансових втрат. До прикладу, деякі активи нетривалого зберігання (до яких у службі відносять збіжжя, парфуми, косметику, алкогольну продукцію) були передані на реалізацію товарним біржам, але втратили термін придатності через несвоєчасний продаж на аукціонах. Це суттєво вплинуло на вартість товарів, зауважують у Держаудитслужбі.
“У результаті через самовільне використання сторонніми особами майна, переданого в управління та невжиття з боку АРМА заходів для його повернення, це майно було втрачено, а також накопичився розмір кредиторської заборгованості за розрахунками з надавачами комунальних послуг”,
– повідомили у службі.
АРМА
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) – центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Шукає активи, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, та управляє уже заарештованими активами.
АРМА за змістом, обсягом функцій і правовим статусом не має аналогів у системі органів державної влади в Україні. Її створено за аналогом установ з повернення та управління активами, які успішно функціонують у державах-членах ЄС.
За січень-лютий 2024 року АРМА спрямувало до державного бюджету 114,5 млн грн – це більше, ніж за весь 2023 рік. У 2023 році доходи до держбюджету становили 101,3 млн грн, у 2022 – 34,8 млн грн. Наразі АРМА управляє коштами на суму понад 6 млрд грн. Це також є найвищим показником за весь період діяльності АРМА.