По якості військової форми, яку сьогодні закуповує Міноборони, є питання. Тому завтра на засідання підкомітету профільного оборонного Комітету ВР запрошені представники МОУ та представники постачальників. Будуть спільно з депутатами з’ясовувати масштаби проблеми та шляхи її вирішення. Про це в ексклюзивному коментарі Комерсант український повідомив депутат, представник оборонного Комітету ВРУ Геннадій Касай.
«Є питання (щодо якості форми, – ред.). Ми на завтра збираємо підкомітет в Раді. Запрошуємо як представників МО, так і представників наших виробництв. Будемо з ними спілкуватися і виясняти, в чому там питання. Завтра буде більш ґрунтовна інформація по цьому питанню», – сказав він.
Аналогічно ситуацію прокоментував і його колега по комітету Федір Веніславський.
«Завтра на підкомітеті ми розглядаємо це питання», – повідомив політик.
Що ж з формою для армії та чому так багато браку
Раніше стало відомо про те, в Міноборони масові проблеми з якістю закупленої армійської форми. Про це повідомив «Главком», опублікувавши відповідні документи. З них вбачається, що постачальники форми для ЗСУ отримують багато претензій, скарг та рекламацій щодо якості поставленого ними одягу.
Голова Комітету оборонних закупівель легкої промисловості ФРУ Олександр Соколовський акцентував на тому, що багатомільйонні державні контракти з ДОТ на постачання форми часто отримують компанії, які не мають власних виробничих потужностей. А випадки постачання МОУ, наприклад, штанів дуже низької якості фіксувалися ще у червні.
“Вже поставлені штани не відповідають технічній специфікації Міноборони. Бо там біда-біда з тканиною, з якої вони пошиті. Ці штани “не дихають” (повітропроникність удвічі нижча за норму), а усадка перевищена вп’ятеро”, – писав він.
Проблеми з постачанням та якістю форми для армії набувають особливої актуальності на фоні посилення темпів мобілізації, а відповідно й збільшення потреби МОУ в такому забезпеченні.
Деякі ЗМІ припускають, що на допомогу в цій ситуації можуть прийти турецькі виробники військового одягу, які раніше вже постачали в Україну свою форму належної якості, та в яких виробничі потужності дозволяють закривати великі термінові замовлення.
Геннадій Касай з приводу останнього припущення додав, що, на його переконання, українські виробники все ж спроможні виконувати потрібні державі обсяги замовлення Міноборони.
«Та якщо це буде Туреччина, то ми будемо це контролювати», – додав він.