ДБР затримало командира роти 155-ї бригади, який підбурював військових самовільно залишити частину
9 Січня 08:21Працівники ДБР у взаємодії з СБУ затримали та повідомили про підозру командиру однієї з рот 155 окремої механізованої бригади, який не лише сам самовільно залишив місце несення служби, а й підбурив на це своїх підлеглих. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань, інформує Комерсант український.
Як зазначається у повідомленні ДБР, було встановлено, що старший лейтенант наприкінці минулого року не виконав наказ щодо передачі очолюваної ним роти в оперативне підпорядкування іншого підрозділу. Натомість він наказав своїм бійцям тікати без зброї та сам самовільно залишив місце несення служби.
Повідомляється, що командира роти було затримано напередодні у Рівненської області. Його доставили в Київ, де повідомили про підозру у самовільному залишені місця несення служби та відмові виконати наказ (ч. 4 ст. 402, ч. 5 ст. 407 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді до 10 років позбавлення волі.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.
Наскільки масовим було СЗЧ у бригаді
У своєму розслідуванні, присвяченому ситуації у 115-й бригаді ЗСУ, журналіст Юрій Бутусов відстежив по кожному місяцю випадки самовільного залишення частини. Приміром, на той момент, коли 155-та бригада виїхала на навчання у Францію у жовтні, у бригаді вже було 935 СЗЧ! На етапі підготовки з нової бригади у Франції втекло понад 50 військовослужбовців. А за перший тиждень грудня ще до вступу у бій у бригаді сталось ще 198 СЗЧ. Як стверджує Юрій Бутусов, до того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишило 1700 військовослужбовців.
Чому мала місце велика кількість фактів СЗЧ
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий у своєму дописі у Фейсбуці назвав ситуацію з самовільним залишенням частини непростою. Комерсант український його позицію з приводу СЗЧ та інших проблем в 155-й бригаді подавав детально.
“Головний виклик, з яким стикнулася бригада – це низька ефективність та мотивація командирів середньої ланки, які безпосередньо керують людьми. Це, а також залучення підрозділів в бойові дії, зумовлюють кількість СЗЧ в 155 бригаді. Маю зазначити, що не спостерігав масових випадків залишення воїнами своїх бойових позицій. Натомість, спостерігаю певну підміну понять, коли кількість СЗЧшників дорівнюють випадкам дезертирства”, – наголосив Михайло Драпатий.
За словами командуючого, тут немає простого рецепту – треба працювати над вирішенням всіх проблемних моментів, які зумовлюють СЗЧ, не тільки в Сухопутних військах, але в цілому в Збройних Силах.
Михайло Драпатий вважає, що кількість СЗЧ в бригаді буде зменшуватися пропорційно рішенням, які впливатимуть на боєздатність та мотивацію особового складу і це спільна задача органів влади та Сил Оборони.
Як заявив Командувач Сухопутних військ ЗСУ, всі відповідальні особи отримали вказівки.