Предметом розслідування стане безоплатне постачання електроенергії компанії з орбіти Ігоря Коломойського «Юнайтед Енерджі» у 2022 році. Про це повідомила координатор юридичного видання «Конфлікти і закони» Оксана Котомкіна, передає Комерсант український з посиланням на її заяву.
За словами журналістки, відповідне рішення ухвалов Шевченківський районний суд міста Києва 29 серпня 2024 року.
«Суд зобов’язав слідчого ДБР внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, викладені у моїй заяві від 8 липня 2024 року, та розпочати досудове слідство», – пояснила координатор.
Оксана Котомкіна уточнила, що, на її думку, Володимир Кудрицький уникав відповідальності за дії, скоєні посадовими особами «Укренерго», які перебували під його безпосереднім керівництвом.
«Весною 2022 року, одразу після нападу росіян, відбувся, на мою думку, один з найзухваліших злочинів, здійснений державними посадовцями. НЕК «Укренерго» безоплатно відпустило компанії «Юнайтед Енерджі» з орбіти Ігоря Коломойського електроенергії на суму понад 1,4 млрд грн (у подальшому НАБУ була доведена шкода, завдана державній компанії, у 716 млн грн)», – підкреслила журналістка.
Вона наголосила, що Кудрицький мав би сам, як голова компанії, подати заяву про злочин, однак не зробив цього, що може свідчити про відсутність зацікавленості керівника НЕК у всебічному розслідуванні нанесених “Укренерго” збитків.
«Дивним чином пан Кудрицький не став ані звинувачуваним, ані свідком у розслідуванні НАБУ, ними стали його підлеглі, які за службовими відрядженнями опинилися за кордоном. Саме тому я подала заяву про злочин до ДБР, за ч. 2 статтею 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки для національного енергетичного оператора, а саме – втрати близько 1 млрд грн. А от які це наслідки і наскільки постраждав український бюджет від цієї оборудки, повинно встановити ДБР і не просто відкрити кримінальне провадження, а й провести розслідування та передати справу до суду, не затягуючи, аби знову не були використані правки Лозового і справа згодом знову не була закрита», – підсумувала Оксана Котомкіна.
Як повідомляв , 3 вересня Наглядова рада НЕК Укренерго ухвалила рішення про звільнення голови компанії Володимира Кудрицького.
За версієї енергетичного експерта Олега Попенко, “Кудрицького звільнили за роботу в інтересах ДТЕК та приватних компаній”.
2 серпня 2024 року, НАБУ повідомило про початок кримінального провадження проти Володимира Кудрицького на підставі ухвали Вищого антикорупційного суду.
Сам Володимир Кудрицький заявляв тоді, що справа, яку ВАКС зобов’язав відкрити НАБУ 17 липня, стосується закупівлі держкомпанією бронежилетів, і він сказав, що вважає це «спробою створити інформаційний привід і вкид».