ДБР ініціює націоналізацію “Полтавського гірничо-збагачувального комбінату”

21 Лютого 10:56

Державне бюро розслідувань спільно з Міністерством юстиції України готує звернення до Вищого антикорупційного суду з адміністративним позовом щодо націоналізації активів і корпоративних прав ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Про це повідомили у ДБР, інформує Комерсант український.

Зокрема, пропонується націоналізація:

– 541 об’єкта нерухомого майна, що перебувають у власності підприємства, 

– 172 земельних ділянок, які знаходяться в достроковій оренді комбінату на 49 років,

– 2 тис. 382 залізничних вагонів та 53 тис. 331 погонного метра під’їзних колій.

Також пропонується суду розглянути передачу державі корпоративних прав у розмірі 49,5% статутного капіталу ПрАТ «Полтавський ГЗК».

Як відомо, мажоритарним акціонером групи Ferrexpo, куди входить «Полтавський ГЗК» через компанію Fevamotinico S.a.r.l. є олігарх-втікач Костянтин Жеваго.

«Полтавський ГЗК» та його посадовці давно в полі зору правоохоронців

20 вересня 2024 року слідчі ДБР направили до Київського районного суду Харкова обвинувальний акт щодо семи посадовців і службових осіб комбінату. За даними слідства, менеджмент підприємства, що належить олігарху-втікачу, привласнив понад 370 млн грн. У межах досудового розслідування на це та інше майно та корпоративні права компанії було накладено арешт.

15 січня цього року було повідомлено, що прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох посадовців “Полтавського гірничо-збагачувального комбінату”. Розслідуванням встановлено, що голова правління, вступивши у злочинну змову з іншими невстановленими службовими особами комбінату, налагодив схему незаконного видобування корисних копалин з метою збагачення. Сума завданих збитків довкіллю становить понад 157 млрд грн. Комерсант український про це розповідав.

Самому Костянтину Жеваго, за інформацією LIGA.net, повідомили про підозру у 2019 році, його тоді звинуватили у можливій причетності до розкрадання 2,5 млрд грн банку “Фінанси та Кредит” і оголосили у міжнародний розшук. Наприкінці грудня 2022 року Жеваго затримали у Франції, але екстрадувати його Україна не змогла.

Костянтин Жеваго потрапив в Україні під санкції

Президент України Володимир Зеленський тиждень тому підписав указ про санкції РНБО проти колишнього президента України, нардепа Петра Порошенка, олігарха Ігоря Коломойського, його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова, проросійського політика, екснардепа, який нині в росії, Віктора Медведчука, бізнесмена, розшукуваного по справі банку “Фінанси і Кредит” Костянтина Жеваго. Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, заборону участі у приватизації і ще багато інших обмежень та заборон. Комерсант український про це також повідомляв.

Василевич Сергій
Редактор