Чи справді росіяни збивають українські дрони лазером – відповідь ПС

9 Червня 14:06

Полковник Юрій Ігнат, начальник Управління комунікацій Повітряних сил Збройних сил України, спростував повідомлення про те, що росіяни почали збивати українські дрони з бойових лазерів. В ефірі телемарафону він заявив, що не володіє такою інформацією, повідомляє «Комерсант Український».

“Я не маю такої інформації, що росія застосовує лазерну зброю. На жаль, тут нічого не можу сказати”,

– заявив Ігнат.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

“Тихий мисливець”

Наприкінці травня цього року проросійські військові блогери оприлюднили відеоматеріал, який нібито демонструє роботу російського мобільного протиповітряного підрозділу зі спеціального загону під назвою “Кочевник”. На записі показано, як військовослужбовці використовують лазерну протиповітряну установку для випробувань на металевій пластині з метою відпрацювання методів знищення українських безпілотних літальних апаратів. З допису незрозуміло, чи росіяни лише випробовують зброю, чи уже використали її у бою з українською технікою.

Один з російських військових блогерів заявив, що бійці спецпідрозділу “Кочевник” змогли розв’язати технічні проблеми з енергозабезпеченням лазерної системи ППО. Водночас він висловив сумніви щодо ефективності роботи цієї установки в несприятливих погодних умовах, зокрема при наявності диму або туманності.

Українське спеціалізоване оборонне видання “Мілітарний” проаналізувало цей відеоматеріал на початку червня та дійшло висновку, що російські збройні формування, ймовірно, застосовують лазерну протиповітряну систему китайського походження під назвою “Тихий мисливець” (також відома як Маловисотна лазерна система оборони).

За інформацією “Мілітарного”, отримані відеодокази свідчать про те, що російська сторона експлуатує системи “Тихий мисливець” щонайменше з осені минулого року та демонструє успішні результати при перехопленні дронів на дистанціях, що перевищують 1300 метрів.

Згідно з технічними характеристиками, “Silent Hunter” являє собою волоконно-оптичний лазер з потужністю 30 кіловат, змонтований на шасі позашляхового автомобіля. Система обладнана радіолокаційною станцією та оптико-електронним комплексом для виявлення, супроводження та наведення на цілі. Максимальна дальність виявлення цілей становить п’ять кілометрів, а оптичні системи здатні відстежувати об’єкти в радіусі до трьох кілометрів.

Український лазер “в тумані”

Юрій Ігнат прокоментував можливості впровадження лазерних технологій в українських оборонних силах, однак нічого конкретного не сказав. За його словами, універсальної зброї не існує, тому розвиток озброєння має відбуватися за різними напрямками.

Полковник навів приклад американських фахівців, які після вивчення українського досвіду використання безпілотних систем почали обговорювати можливий перехід від пілотованої авіації до дронів. Однак Ігнат застеріг від таких радикальних висновків.

“Насправді кожна зброя виконує своє завдання і має своє призначення, і тому і пілотована авіація, і безпілотні системи, і в тому числі лазерна зброя будуть мати місце в майбутніх війнах”,

– пояснив він.

Серед недоліків лазерного озброєння представник Повітряних сил також виділив його неефективність в умовах поганої видимості та туману при боротьбі з повітряними цілями.

Водночас Ігнат зазначив, що кілька країн світу вже мають лазерну зброю на озброєнні, а інформація про такі системи є у відкритому доступі. За його словами, за лазерними технологіями може бути майбутнє військової справи.

Читайте нас у Telegram: головні новини коротко

Остафійчук Ярослав
Редактор

Читають зараз