Чи розблокують кошти клієнтам «Фрідом Фінанс Груп»: Комісія з цінних паперів провела робочу зустріч 

14 Жовтня 2024 10:29
ЕКСКЛЮЗИВ

Сьогодні відбулася робоча зустріч керівництва НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) при Комітеті ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики щодо захисту прав клієнтів ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», а все через проблеми блокування активів клієнтів ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», передає «Комерсант Український»

«Комісія вкотре намагалась донести тезу, що жодні рішення регулятора не є вищими за норми спеціального Закону України «Про санкції». Тому єдиним шляхом вирішення проблеми блокування активів клієнтів ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» є внесення змін до чинного законодавства», – повідомили у НКЦПФР.

У Нацкомісії наголосили, що проблема підсанкційних осіб, що надають фінансові послуги, значно ширша за ситуацію з ТОВ «Фрідом Фінанс Україна». І лише прийняття закону може системно вирішити проблему наслідків санкцій на фінансову установу.

«Зі свого боку просимо ініціативну групу інвесторів звернутися до регулятора для більш детального обговорення всіх питань та плідної співпраці. Щоб дійсно запустити ефективний механізм, Комісія ще раз відправить законопроєкт народним депутат для його опрацювання та внесення відповідно до порядку голосування в залі. Закликаємо депутатів Верховної Ради України до ефективної співпраці задля вирішення цієї проблеми. Адже після ухвалення закону тисячі клієнтів ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» нарешті зможуть отримати свої активи», – заявили в Нацкомісії.

Що сталося з «Фрідом Фінанс Україна» 

19 жовтня 2022 року Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) ухвалила рішення про запровадження санкцій щодо “Фрідом Фінанс Україна”. Це рішення також було затверджено Президентом України. Під обмеження потрапило не лише це підприємство, а й близько 1400 юридичних осіб, серед яких числяться великі промислові компанії, проросійські медіа та пов’язані з рф видавництва.

Основною причиною введення санкцій щодо “Фрідом Фінанс” вважаються її зв’язки з росією. Компанія починала свою діяльність у рф, і цей ринок розглядався як другий за важливістю для холдингу. Засновник “Фрідом Фінанс” Тимур Турлов, який до початку повномасштабної війни був громадянином росії, змінив свій паспорт на казахський.

Влада застосувала широкий спектр заходів до підсанкційних компаній, зокрема: блокування активів; повне припинення торгових операцій; заборона виведення капіталів за межі України; зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань; анулювання або призупинення ліцензій та інших дозволів; заборона участі у приватизації та оренді державного майна.

Відреагувавши на ці санкції, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) призупинила ліцензію “Фрідом Фінанс”. Однак це спричинило проблеми для клієнтів компанії, адже їхні кошти та цінні папери виявилися заблокованими.

Авторка: Альона Капліна

Дзвенислава Карплюк
Редактор

Читають зараз